Про генетичний код нації

7 коментувати
Завдяки івриту Ізраїль вижив і навіть євреї збереглися. Але ізраїльтяни перестали бути нацією геніальних безумців і нобелівських лауреатів

Язык – душа народа.

Язык – генетический код Nации.

Так ось. Мої далекі предки говорили на івриті, потім арамейською. Потім, швидше за все, на ладіно - це така єврейська мова на основі староіспанської. Потім на ідиші - те ж саме тільки на основі старосередньоверхньонімецької. Потім на південноукраїнському ідиші - той же ідиш тільки до 30-40% слов'янської лексики. Паралельно - польською українською та російською.

Я говорив тільки російською, але останнім часом все частіше використовую українську. Моя дочка говорить англійською, хоча може і російською, якщо напружиться. Але вже з невеликим акцентом, англіцизмами і кальками з англійських фраз. І навіть трохи українською розуміє. Частина євреїв століттями говорила парабською і фарсі. На грузинських, тюркських і навіть китайських діалектах. Душа народу від цього нікуди не поділася.

Можна правда вирішити це питання жорстко: «йеhуді, дабер іврит!» (Єврей, говори на івриті). І так, за допомогою адміністративних заходів через якийсь час заговорили. Там були навіть мовні патрулі - зупиняли перехожих і говорили «йеhуді, дабер іврит».

Завдяки івриту Ізраїль вижив і навіть євреї збереглися. Але ізраїльтяни перестали бути нацією геніальних безумців і нобелівських лауреатів. Як колись сказав прем'єр-міністр Ізраїлю Леві Ешколь (той самий, який виграв шестиденну війну), «ми побудували цю країну не для тих, для кого будували».

Отакий генетичний код нації.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.