Резніков розкрив таємницю українського контрнаступу
Чим жила країна 29 березня 2023 року
● Резніков розкрив таємницю українського контрнаступу. Контрнаступ ЗСУ має розпочатися у квітні-травні цього року за кількома напрямками, повідомив міністр оборони Олексій Резніков.
В інтерв'ю естонському ERR, відповідаючи на питання про танки Leopard, український міністр пояснив: «Ви побачите їх у контратаці за рішенням нашого Генштабу. Вже планується за кількома напрямками. Це залежить від того, який момент є найбільш слушним, як вони вирішать. Також все залежить від кліматичних умов. Весною наша земля дуже волога. Думаю, у квітні-травні ми їх побачимо». На його думку, цього року на Україну чекають дуже позитивні зміни.
● Цікаво, що нещодавно заступниця Резнікова Ганна Маляр закликала журналістів та військових експертів не обговорювати публічно плани ЗСУ щодо майбутнього контрнаступу.
● Напередодні глава Міноборони США Ллойд Остін говорив, що українські сили мають добрі шансі на успішний контрнаступ цієї весни.
● Техніка для наступу. На вихідних до України прибув 21 німецький танк Leopard 2A6 і до 40 бойових машин піхоти Marder. Найближчим часом прибуде ще понад сотня одиниць західної техніки, повідомив Bild.
Перед тим, як отримати десятки бойових танків і БМП українські екіпажі впродовж шести тижнів навчали в Німеччині, як ними користуватися. Окрім цього, Україна також отримала обіцяні 14 танків Challenger 2 від Великої Британії, перші 90 бойових машин Striker від США та багато іншого важкого озброєння, написало видання. За даними журналістів, найближчим часом до України мають прибути понад 100 американських БМП Bradley, 50 шведських CV90 та 40 французьких легких танків AMX-10RC. І тому, мовляв, вже почався зворотній відлік до початку великого контрнаступу ЗСУ.
● Міністр оборони Олексій Резніков підтвердив, що німецькі БМП Marder вже прибули до України.
● Бійся, Москва. Секретар РНБО Олексій Данілов анонсував появу в України тисяч ударних дронів із дальністю польоту понад 3 тис. км. Напередодні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в Україні підготували (у рамках створення Армії дронів) перші три ударні роти безпілотників.
● Не всі західні системи ППО допомогли. Одна з країн Європи передала Україні систему протиповітряної оборони, яка не спрацювала, — її доводилося міняти «знову і знову», заявив АР Володимир Зеленський. «У нас є чудові рішення щодо Patriot, але в нас їх ще немає в реальності», — додав він, наголосивши, що для захисту від російських ракет Україні потрібні 20 батарей американських систем. І навіть такої кількості може бути замало, оскільки «жодну країну у світі ще не атакували такою кількістю балістичних ракет».
Також Зеленський повторив, що Києву потрібні сучасні бойові винищувачі.

● Вороги б’ються лобом. Російські окупанти зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках. В епіцентрі бойових дій залишаються Білогорівка, Бахмут, Авдіївка, Мар'їнка та їхні околиці. Про це йшлось у ранковому зведенні Генштабу. Там додали: за минулу добу українські захисники відбили 57 ворожих атак на зазначених напрямках.
● Ризики від поразки у Бахмуті. Президент Володимир Зеленський вважає, що в разі поразки українських військ у Бахмуті тиск як з боку міжнародної спільноти, так і в середині країни посилиться, а глава Кремля зможе «продати цю перемогу». Про це він сказав АР.
За словами Зеленського, зараз він такого тиску не відчуває, а будь-яка втрата на цьому етапі війни, на його думку, може поставити під загрозу імпульс, якого Україна вже досягла в боротьбі.
● Окупанти намагаються змістити акценти у темі Бахмута та нівелювати те, що є перевагою України — розумне та грамотне планування операцій, наголосила у ТГ заступниця міністра оборони Ганна Маляр. «Зміщений акцент — розглядати Бахмут як апокаліптичну подію та робити з цих боїв поділ реальності на „до“ і „після“. Цей психологічний трюк використовується для навіювання потрібних ідей і наративів ворога», — написала вона.
● За даними британської розвідки, у Бахмуті тривають бої, хоча кількість атак російських військ порівняно з останніми тижнями скоротилася. У зведенні відомства у Twitter йдеться, що одним із ключових нещодавніх досягнень українських сил стала операція з витіснення найманців групи Вагнера з маршруту 0506 — ця другорядна сільська дорога стала важливою лінією постачання для українських захисників.
● Мінус літак і сім танків. В Україні за минулу добу ліквідували близько 610 російських окупантів. З початку повномасштабного вторгнення РФ втратила 172 340 своїх військових. Про це станом на ранок повідомив Генштаб ЗСУ.
Крім того українці знищили: танків — 3609 (+7 за добу), бойових броньованих машин — 6966 (+0), артсистем — 2659 (+6), РСЗВ — 526 (+1), засобів ППО — 277 (+0), літаків — 306 (+1), вертольотів — 291 (+0), БПЛА оперативно-тактичного рівня — 2239 (+4) і багато іншого.
● Росія втратила у розв’язаній проти Україні повномасштабній війні понад 220 тисяч військових убитими та пораненими. Такі останні оцінки США озвучив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
● Пентагон бачить ознаки російського виснаження. Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що ЗСУ завдали російській окупаційній армії серйозних втрат, внаслідок чого РФ виснажила свої запаси бронетехніки. У ході слухань у Сенаті він сказав, що через рівень втрат Росія повертає на озброєння старі радянські танки Т-54 та Т-55, представлені ще у 1940−50-х роках.
Також РФ все частіше стикається з труднощами у забезпеченні своєї армії артилерійськими снарядами та іншими засобами, тому змушена просити про допомогу Іран та Північну Корею.
● Зеленський запросив Сі. Президент Володимир Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна відвідати Україну. Про це він заявив в інтерв'ю АР: «Ми готові бачити його тут. Я хочу поговорити з ним. Я контактував із ним перед повномасштабною війною. Але за весь цей рік, більше одного року, я не мав контактів».
І одразу ж речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що не має інформації про запрошення лідера КНР Сі Цзіньпіна відвідати Україну. І вона не знає, чи було запрошення надіслано офіційно.
● Через Китай. Погрози російського диктатора розмістити ядерну зброю в Білорусі можуть бути пов’язані з відсутністю гарантій від Китаю, заявив Володимир Зеленський. «Що це означає? Це означає, що візит не був вдалим для Росії», — сказав він, маючи на увазі нещодавній вояж лідера КНР Сі Цзіньпіна до Москви.
● 31 березня Радбез ООН (Москва там має право вето) проведе засідання для обговорення планів РФ розмістити в Білорусі ядерну зброю. На порядку денному цей пункт сформульовано як «загроза міжнародному миру та безпеці».
● Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі прибув на захоплену окупантами Запорізьку АЕС.
І насамкінець:
● «Московські» не хочуть полишати Лавру. «Законних підстав» для того, щоб ченці УПЦ МП покинули Києво-Печерську лавру, немає, тому «ніякого виселення не може бути». Про це заявив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент (Вечеря).
МП мав сьогодні покинути так звану Нижню лавру (там розміщено сам монастир і головний офіс патріархату), адже договір оренди на цей об'єкт було розірвано. Але його представники лише провели там богослужіння із сотнями вірян. А очільник монастиря митрополит Павло заявив, що церква залишатиметься в Лаврі «поки не пройдуть суди і не буде рішення суду».
● Тим часом предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній благословив виконувати обов’язки намісника Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ архімандрита Авраамія (Лотиша), який раніше був представником УПЦ (МП).
Пам’ятайте, що принесло вчора, живіть сьогоденням і вірте в майбутнє - своє та країни.