Чому жінки нервуються більше чоловіків

0 коментувати
І як ефективно боротися зі стресом

Тривожні розлади, які проявляються у вигляді надмірного страху, занепокоєння і напруги м'язів, виснажують і збільшують ризик депресії та самогубства. Це одне з найпоширеніших психічних захворювань у всьому світі: тривожними розладами страждають чотири людини зі ста і обходяться системі охорони здоров'я та роботодавцям понад $42 млрд щорічно.

Люди з тривожністю менш продуктивні і частіше пропускають роботу. Також у молодих людей з тривожними розладами менше шансів успішно закінчити вуз і досягти успіху в житті . Втім, незважаючи на те, що тривожні розлади – серйозна ментальна проблема, дослідники, медики і політики приділяють їм недостатньо уваги.

Разом з представниками Кембриджського університету ми хотіли з'ясувати, хто більше схильний до тривожних розладів. Для чого провели систематичний аналіз досліджень на цю тему по всьому світу. Наші результати показали, що у жінок тривожні розлади спостерігаються майже вдвічі частіше, ніж у чоловіків, і що найчастіше від цих розладів страждають ті, хто живе в Європі і Північній Америці.

Чому жінки?

Чому ризик тривожних розладів серед жінок вищий, ніж серед чоловіків? Можливо, справа у відмінностях в хімічному складі мозку і гормональних коливаннях. Репродуктивні події в житті жінки супроводжуються гормональними змінами, які пов'язують з тривожністю . Збільшення кількості естрогену і прогестерону в період вагітності підвищує ризик ОКР (обсесивно-компульсивного розладу), характеризується тривожними повторюваними думками, поривами і одержимістю.

Між появою перших симптомів та першим зверненням до лікаря може пройти більше десятиліття

Але, крім біологічних механізмів, жінки і чоловіки, здається, по-різному сприймають події, що відбуваються в їхньому житті і, відповідно, по-різному на них реагують. Жінки більше схильні до стресу, що підвищує ризик тривожності. Також у жінок і чоловіків різні підходи до того, як впоратися зі стресовими ситуаціями.

Жінки, які зіткнулися зі стресовою ситуацією, з більшою ймовірністю будуть розмірковувати над нею , тоді як чоловіки віддають перевагу активним, сфокусованим на проблемі підходам. Інші дослідження показують, що жінки частіше за чоловіків піддаються фізичному та психологічному насильству, це своєю чергою може призвести до розвитку тривожних розладів . Насильство над дітьми також пов'язується зі зміною хімічних процесів і структури мозку, і згідно з попереднім дослідженням , у жінок, що пережили сексуальне насильство, може спостерігатися абнормальне надходження крові в гіпокамп, ділянку мозку, залучену в обробку емоцій.

Тривожний Захід

Наш огляд показав, що жителі Північної Америки і Західної Європи більше схильні до тривожних розладів, ніж інші частини світу. Ще не зовсім ясно, що може бути причиною таких відмінностей. Можливо, річ у тому, що наші інструменти для визначення симптомів тривожності, розроблені переважно для жителів Заходу, не в змозі визначити, як тривожні розлади проявляються у різних культурах .

В інших культурах (не західних) тривожність може проявлятися інакше. Наприклад, соціальна тривожність на Заході, зазвичай, виражається в сильному страху перед соціальними ситуаціями, страху засудження під час спілкування і виступів.

Проте, в Азії є близький до зазначеного вище конструкт taijin kyofusho, що виявляється як постійний та ірраціональний страх образити або зганьбити когось через передбачувані власні недоліки. Навіть більше, представники інших культур можуть посоромитися говорити про симптоми тривожності, які представникам західних культур обговорювати цілком комфортно – це означає, що цифри, наведені в дослідженнях по країнах, що розвиваються, і нерозвиненим країнам, можуть не показувати реальних пропорцій .

Білшість досліджень на тему психічного здоров'я також була проведена в Європі та Північній Америці, і лише деякі стосувалися тривожних розладів в інших частинах світу. В різноманітних культурах прояви тривожних розладів можуть серйозно відрізнятися, але потрібні більш ефективні методи оцінки.

У будь-якому разі, тепер ми знаємо, що тривожні розлади поширені, обходяться дорого і призводять до серйозних людських страждань. Ми також знаємо, що найбільше від них страждають жінки і жителі розвинених країн. Розуміння того, хто найбільш вразливий до тривожних розладів, може допомогти плануванню та лікуванню.

Що можна зробити?

Тривожні розлади, зазвичай, починаються на ранньому етапі життя, а потім стають хронічними, і між появою перших симптомів та першим зверненням до лікаря може пройти більше десятиліття . До цього моменту розлад вже досить серйозний; крім того, з'являються й інші психологічні проблеми, наприклад, депресія. Це ускладнює лікування виявлених розладів.

Раннє визначення симптомів важливе для того, щоб призначити лікування. Багато людей вибирають когнітивну поведінкову терапію, яка демонструє ефективність в лікуванні тривожності. Також можна зайнятися медитацією і змінити життя, щоб поліпшити своє психічне здоров'я – наприклад, регулярно займатися спортом або піти на йогу.

Знання, що тривожні розлади характерні серед мешканців Заходу і жінок – великий крок вперед.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Олівії Ремес. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал опубліковано на The Conversation

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Олівія Ремес
Олівія Ремес

Експерт Кембриджського університету

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.