Це головна проблема армії Росії. Американський військовий історик Макс Бут — про те, чому росіяни так погано воюють

Макс Бут: Світ повністю змінився за останні 40 років, але російське військове мислення застрягло у минулому (Фото:awliberty.org)
У своїй колонці для The Washington post американський військовий історик Макс Бут розмірковує про те, чому російська воєнна доктрина не працює у війні проти України
Цивільні мало говорять про воєнну доктрину, але військові професіонали знають, наскільки вона важлива. Це інтелектуальна концепція, яка регулює підготовку й оснащення збройних сил. Прийміть правильну доктрину, і військо матиме велику перевагу в бою. Якщо помилитеся, у них буде серйозна, можливо, непереборна вада.
Армія США вчинила дуже правильно перед війною у Перській затоці 1991 року. Їхня доктрина «Повітряно-наземний бій», схвалена 1982 року, передбачала швидкі операції сухопутних військ за підтримки авіації з використанням високоточної зброї. Армія США планувала вести бої у такий спосіб на рівнинах Європи проти Червоної Армії, але ця доктрина виявилася ідеальною для боротьби з озброєною Радянським Союзом іракською армією в пустелях Аравії. Результатом став один із найнерівномірніших (з перевагою однієї сторони) конфліктів у сучасній військовій історії.
Російські військові не так успішно борються з українською армією. Насправді російські військові зусилля були взірцем невмілості. Погані бойові дії росіян пояснювані багатьма причинами, зокрема низьким моральним духом і поганим командуванням, але їхні невдачі можна пояснити недоліками їхньої воєнної доктрини. Доктрина для росіян навіть важливіша, ніж для західних збройних сил, тому що їхні збройні сили такі негнучкі у своїх операціях і так залежать від наказів старших офіцерів. Росіяни воюють «за правилами». Проблема полягає в тому, що вони використовують не ті правила.