Жити стало гірше, жити стало веселіше: про успіх Єдиної Росії

11 коментувати
Рівень життя знижується, а рівень підтримки влади підвищується

Рівень життя знижується, а рівень підтримки влади підвищується

Це навіть не підтримка влади – це байдужа покора, покірність обставинам: ми нічого змінити не можемо, наша справа – окремо

Повернення одномандатних округів на виборах до Держдуми, як і очікувалося, сильно посилило позиції Єдиної Росії. Практично по всіх одномандатних округах перемагають кандидати-єдинороси. Сукупний результат Єдиної Росії – за партійними списками і по мажоритарних округах – дозволить їй створити в нижній палаті парламенту конституційну більшість.

Результати виборів можуть здатися парадоксальними: рівень життя знижується, а рівень підтримки влади підвищується. Хмільний синдром під назвою #Кримнаш практично пройшов (згідно з опитуваннями громадської думки, Крим турбує не більше 10% росіян). Вигадки про те, що «кругом одні вороги», теж серйозно нікого не дивують. Людей хвилюють прості речі: ціни, зарплати, медицина, освіта, робота і т. д. Іншими словами, росіян турбує не Крим і не Америка, а їх власне життя.

Тим часом, життєві умови стали набагато гірше: пенсії і зарплати не підвищуються, ціни ростуть. Народ нібито масово розчарований Медведєвим, головою Єдиної Росії. Його слова «грошей немає» стали приказкою. Однак Єдина Росія домоглася приголомшливого успіху на виборах. Жити стало гірше, жити стало веселіше: народ підтримує владу сильніше, ніж раніше.

Раніше підтримка партії влади з боку населення була зрозуміла: рівень життя ріс як на дріжджах. Зарплати зростали шаленими темпами, люди не знали, на що витратити гроші. Зараз же все навпаки, але підтримка Єдиної Росії зросла ще сильніше. При цьому опозиційні партії, Яблуко і ПАРНАС, повністю провалилися. Повний крах, як завжди.

Природне роздратування і невдоволення людей не буде кому очолити

Явка на виборах була дуже низька. 40% для Росії – це дуже істотне падіння відвідуваності виборчих дільниць, яке свідчить про повне відчуження народу від влади. Народ не вірить ніяким політикам: ні опозиції, ні владі.

Це навіть не підтримка влади – це байдужа покора, покірність обставинам: ми нічого змінити не можемо, наша справа – окремо.

Байдужій відчуженості населення протистоїть яка-ніяка організація і політична воля. Один вольовий, організований інститут завжди переможе величезну, пухку, роз'єднану, відчужену, покірну масу.

Влада розуміє: нічого іншого їй і не потрібно. Їм не потрібен захоплений ентузіазм мас. Ідеальна ситуація для збереження влади – це роз'єднано-байдуже і покірне населення, а також відсутність розколу і роз'єднаності в елітах. Еліти повинні бути вибудувані вертикально, вони повинні підкорятися царю – цей ефект досягнутий. Що б не відбулося протягом наступних років (падіння рівня життя, різке падіння рівня життя, дуже різке падіння рівня життя), природне роздратування і невдоволення людей не буде кому очолити.

Партії, що входять до складу Держдуми, опозиційними не назвеш. Це все та ж Єдина Росія. Ленін говорив, що профспілки – це школа комунізму, а Справедлива Росія, КПРФ і ЛДПР – це школа Єдиної Росії. Досягнута повна монолітність влади. І нехай народ хоч на вухах стоїть, він залишається роз'єднаним і байдужим. У нього немає ватажків, немає жодної легітимної шпарки, в яку він міг би вставити свою стамеску.

Якщо б у 1912 році государ-імператор Микола Олександрович Романов домігся такої Думи, як зараз, ніякої революції не було б, незважаючи на важку війну і проблеми з продовольством. Дума б не розгойдувала ситуацію, не дискредитувала б владу і народ би терпів.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.