Взяття Алеппо. Що задумав Путін

22 коментувати
Взяття Алеппо. Що задумав Путін
Відновити Сирію як мирну державу в тій формі, в якій вона існувала до початку війни – завдання утопічне. Але цю задачу собі ніхто і не ставить

Переломити ситуацію в Сирії неможливо, тому що в цій країні немає, як я розумію, суцільної лінії фронту, і немає єдиного Сталінграда, з яким порівнюють Алеппо. Взяття Алеппо – це не Сталінград. З точки зору піару це був би дуже ефектний хід; він справив би велике враження, Путін знову був би героєм – Ганнібалом, Цезарем і Наполеоном в одній особі.

Але на вибори в США це ніяк не вплине. Ні з якого боку. Американському виборцеві найглибшим чином наплювати, парламентськи висловлюючись, на місто Алеппо. Це просто цирк. Так, цирк гладіаторів, красивий, ефектний, але реально-то що?

Результат виборів у США, судячи з усіх питань, вирішено наперед. Щоб переламати це, потрібно протягом найближчих двох-трьох днів закинути доказовий і переконливий компромат про те, що вона розбестила трирічного хлопчика, потім власноруч його вбила, розчленувала і закопала на галявині перед Білим Домом (у той час, коли президентом був Білл), розкопати цю галявину і пред'явити тіло публіці. Тоді вибори можна переламати. Меншою ціною їх не переламати. І Алеппо тут нічого не змінить.

А що Путін спробує його взяти, у цьому питань немає. Буде це до виборів чи після, я не знаю. Швидше за все, до. Тільки з точки зору внутрішньої американської ситуації це нічого не змінить.

Взяття Алеппо – це не Сталінград

До того ж, наступна американська адміністрація прийде до влади в січні наступного року: в Америці є перехідний період, 100 днів. Тому часу навалом.

Саме собою місто Алеппо нікому не потрібне. Так само, як і країна Сирія. Це чистий піар-хід. Бої гладіаторів. Ефектно. Усі світові ЗМІ біжать в цьому напрямку. Практично у військовому відношенні - я далеко не військовий експерт, але судячи з того, що я бачу - взяття Алеппо не припинить війну в Сирії. Війна там буде тривати до останнього сирійця.

З тієї простої причини, що громадянська війна, у якій беруть участь найактивнішим чином десятки інших країн, припинитися просто не може. Там воюють Саудівська Аравія, Катар, країни Затоки - найбагатші країни, які грошей не шкодують. Вони утримують антиасадівську опозицію і будуть її утримувати, яке б Алеппо хто не взяв.

Там воює Іран і загони Хезболла, і будуть воювати, оскільки вони воюють не за Асада, який їм даром не потрібен, а проти Саудівської Аравії. Ось два учасники, які воювали, воюють і будуть воювати.

Там воюють курди, для яких питання життя і смерті - створити свою державу, Курдистан. Там воюють турки, яким не цікаві ні Сирія, ні Асад, а цікаво, щоб не було Курдистану. Туди здуру влізли європейці й американці. І вліз Путін, щоб смикати за ніс американців і європейців. І поки вся ця мала купа там вариться, як війна може припинитися?

Сирія - просто плацдарм, де ці гравці з'ясовують свої відносини.

Ось ІД, я думаю, доб'ють в осяжному майбутньому. Заженуть в ту нору, з якої виліз. Але на місце ІД прийдуть нові фанатики. Адже фанатизм - це ідея, а ідею вбити кулею важко.

Доля ж Сирії не зміниться: центр вогню переміститься в інше місце. Інтенсивність може зменшитися, безумовно, але відновити Сирію як мирну державу в тій формі, у якій вона існувала до початку війни - завдання утопічне.

Більше того, по-моєму, таке завдання ніхто й не ставить. Завдання в іншому: хто кого по носі клацне. Путін дуже хоче клацнути по носі американців в Алеппо. Цілком можливо, що це йому вдасться в осяжний термін, ось тільки до Сирії це має дуже слабке відношення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.