Вбивство посла РФ в Туреччині – класичний теракт

5 коментувати
Це зараз заведено вбивати випадкових перехожих на вулиці, а в XIX столітті вбивали міністрів, послів

Вбивство російського посла на виставці в Анкарі – класичний теракт в стилі XIX століття. Терор, як відомо, почався не з нападів на сторонніх людей без будь-яких видимих причин, терор спочатку був індивідуальним, точковим. Тільки в наші часи він став масовим. Зараз заведено вбивати випадкових перехожих на вулиці, а в XIX столітті вбивали міністрів, послів.

Не думаю, що вбивство російського посла в Туреччині негативно позначиться на відносинах між двома країнами. Обидві сторони заявляють, що теракт спрямований на підрив російсько-турецьких відносин, а це вірний знак, що Москва і Анкара не збираються псувати стосунки через вбивство посла. Принаймні формально.

Фактично ж давно відомо, що ніякої довіри між Росією і Туреччиною немає, причому з абсолютно зрозумілих причин. Росія і Туреччина переслідують в Сирії діаметрально протилежні цілі: перша воює за Башара Асада, друга – проти. В таких умовах про довіру мови бути не може. По суті, вони воюють одна проти одної, але в пряме зіткнення не вступають.

Ніякої довіри між Росією і Туреччиною немає

Втім, економічні відносини між двома країнами – Південний потік, торгівля тощо – цим пострілом вбиті чи поранені не будуть. Що стосується діалогу щодо Сирії, то їх можна вести скільки завгодно, але «розбіжності з територіального питання» хто кого в землю закопає, від цього не зникнуть. Діалог Росії і Туреччини щодо Сирії подібний до діалогу України і Росії щодо Криму: вести можна, але є маленька розбіжність.

Хоча Москва і Анкара мають діаметрально протилежні цілі у Сирії, одна з одною вони не воюють. А сирійська війна може тривати скільки завгодно, до останнього сирійця.

В цілому історія з убивством посла закінчиться проведенням офіційного розслідування, яке має встановити, діяв вбивця самостійно чи за чиїмось наказом.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.