Розгубленість і пасивність Путіна

21 коментувати
Росія раптово опинилася вийнятою за дужки. Раптом виявилося, що вся російська грізна активність і нахабство, на яке весь світ ніби дивився з жахом, нікому не потрібні

Не думаю, що криза на корейському півострові переросте в щось серйозне. І ось чому. Для того щоб сколупнути такий режим як у Північній Кореї, ніяка кольорова революція не допоможе. Це чи не єдиний у світі абсолютно тоталітарний лад. Щось схоже є хіба що в Туркменії і Таджикистані. Ні про які внутрішні революції мова не йде.

Отже, йдеться тільки про війну, причому про серйозну війну, можливо, навіть із застосуванням тактичної ядерної зброї. А Трамп на це ніколи не піде. Це лише гучний піар-тріск, який закінчиться нічим. Хіба що посилять санкції проти Пхеньяна. Китай, до речі, теж не особливо активно захищає Північну Корею.

Те, що відбувається сьогодні – це хлопавка для самопіару. Після свого першого відносного успіху в Сирії Трамп хоче закріпити його новими піар-діями в КНДР, але до військових дій з боку США, мені здається, справа не дійде. Тим більше, приводу для цього на смерть переляканий корейський диктатор йому не дасть. Очевидно, що Північна Корея злякалася, адже вона ніколи не відзначалася великою хоробрістю, влаштовуючи лише показові стрільби з криками: «Тримайте мене п'ятеро, я тут всіх заріжу!». Щодо піар-істерик – корейський диктатор молодець, щодо реальних дій – він не робить взагалі нічого.

Пасивність Росії в цій ситуації можна пояснити кількома чинниками. По-перше, Росія, навчена своїми «великими успіхами» в Україні та Сирії, вже точно не відчуває ніякого бажання лізти в третю веремію. Що стосується піар-пасивності, то це теж зрозуміло з двох причин. В першу чергу, Росія не хоче далі псувати відносини з Америкою і дуже боїться перевести ці відносини в стадію незворотнього глухого кута. І вже тим більше через Корею.

Друга причина серйозніша, вона має психологічну властивість. У мене складається враження, що російська політика, яка вся називається «Путін», адже жодного іншого центру політичних рішень, і тим більше у зовнішній політиці країни вже точно немає, так от Путін перебуває в досить серйозній розгубленості. Особистій, внутрішній розгубленості. Це проявляється аж ніяк не лише стосовно до Кореї, це проявляється у всьому.

Трамп щодо піару переплюнув Путіна

Розгубленість і пасивність Путіна може бути пов'язана з тим, що на всіх фронтах – суцільний глухий кут. Зайшли в безвихідь у Сирії – нічого там не відбувається. Варіант буцатися зі всім світом за Асада в компанії з Іраном, мабуть, Росію не приваблює. Провалилися сподівання на Трампа, але й остаточного розриву теж немає, тому все зависло. На європейському напрямку, де були досить дурні і безглузді сподівання на розкол Євросоюзу, очевидно теж нічого не вийде. У Франції переможе Макрон і ні про який розвал ЄС і мови бути не може. На українському напрямку – також глухий кут і повна тиша.

На тлі такої ситуації, Путін перебуває в деякій внутрішній розгубленості, адже найголовніше – не зовнішній піар, не Корея, Україна, Сирія і Сполучені Штати. Найголовніше – фундаментальне питання, перед яким стоїть Путін: «Йти в президенти чи не йти в президенти у 2018 році». Ось єдине питання, яке реально маячить перед Путіним.

Є аргументи «за» і аргументи «проти». І абсолютно незрозуміло, що йому робити, якщо все-таки не йти. Просто сидіти на пенсії, чи що? У мене враження, що він у певному психологічному зависанні. Ну а в такій ситуації тріскотіти про Північну Корею – це зовсім безглуздо.

Якщо говорити про ситуацію в світі з точки зору піар-активності і політичної ініціативи держав, абсолютно очевидно, що двигуном є Сполучені Штати. Китай, всупереч багатьом прогнозам, в тому числі і російським, не поспішає сваритися з США. І Америка зовсім не свариться з Китаєм. Сподівання Росії, що Трамп почне сваритися з Китаєм і шукати підтримки у Москви як у противаги, також не виправдалися. При всій його непередбачуваній і хаотичній поведінці, Трамп непогано порозумівся з Китаєм, і Росія в цій ситуації «третій-зайвий».

Тому я не бачу ніякого славнозвісного трикутника США-Китай-Росія. Сполучені Штати поводяться дуже активно. Хоча це не допомагає Трампу у внутрішній політиці: рейтинг американського президента дуже низький, політичні еліти, які його терпіти не могли, аж ніяк не стали краще до нього ставитися, всередині Конгресу у нього також не блискуче становище, він провалив важливий закон про скасування медичного страхування. Подивимося, як піде справа з другим найважливішим законом про зниження податків.

Але у зовнішній політиці Трамп, безперечно, захопив ініціативу. Він поводиться агресивно, напористо, в якійсь мірі повторюючи малюнок ролі Путіна. Агресивна і наступальна поведінка на порожньому місці. Цей нещасний удар по Сирії нічого не значить.

Але різниця між Америкою і Росією очевидна. Росія може надувати щоки і розмахувати руками, але вона стоїть на болоті – у неї немає економіки, вона дуже вразлива у всіх сенсах. Сполучені Штати – перша економіка світу. Хоча за обсягом ВВП вони і поступаються Китаю, але у всіх інших сенсах – це мотор світових технологій, інтелектуальний центр світу. Друга відмінність цих двох країн: як би Трамп себе не поводив, межу він не переходить. Путін її легко перейшов. Я маю на увазі Крим, я маю на увазі Донбас. Таких вчинків Трамп не здійснює.

Тому в цій ситуації Росія раптово опинилася вийнятою за дужки. Раптом виявилося, що вся російська грізна активність і нахабство, на яке весь світ ніби дивився з жахом, нікому не потрібні. Мильна бульбашка якщо і не лопнула, то літає в повітрі і раптом виявилася лише мильною бульбашкою, а не великим і жахливим, що нищить все навколо себе.

Сучасна політика – на 99% просто піар. Адже реально ніхто нічого і не робить, а от піаритися всі майстри. Трамп щодо піару переплюнув Путіна.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.