Росія після доповіді щодо МН-17. Що далі?

43 коментувати
Оприлюднення результатів розслідування буде мати значення і у зв'язку з бажанням Росії зняти з себе санкції, і у зв'язку з загальною репутацією Путіна

Оприлюднення результатів розслідування буде мати значення і у зв'язку з бажанням Росії зняти з себе санкції, і у зв'язку з загальною репутацією Путіна

Росія поки зайняла позу повного "отрицалова", але у неї є маса способів нейтралізувати це розслідування

Оприлюднені сьогодні результати розслідування катастрофи малазійського лайнера МН-17 великого здивування не викликали. По-перше, відповідні дані публікувалися раніше. По-друге, з того моменту, як Росія в Раді Безпеки ООН наклала вето на міжнародне розслідування, стало зрозуміло, що запуск ракети, що вразила пасажирський літак у небі над Донбасом, був проведений з території ДНР. Мова йде про підконтрольну територію Росії і російську ракету, запущену безпосередньо російськими військовими або сепаратистами під стовідсотковим контролем російських військових.

Іншими словами, нічого нового ми не дізналися. Проте, сьогодні нам представили юридично зафіксовані результати офіційного міжнародного розслідування – це важливий факт для світової громадської думки, особливо на тлі останніх звинувачень в бік Росії, пов'язаних з обстрілом гуманітарних об'єктів в Сирії.

Безумовно, звіт щодо МН-17 потягне за собою певні політичні наслідки. Якщо, наприклад, Європа почне тиснути на Україну з метою виконання пунктів мінських угод, пов'язаних з наданням ДНР якоїсь автономії, українська сторона матиме якщо не юридичну, то, як мінімум, моральну відмазку: якої ще автономії вони хочуть, може їм ще Буки постачати? Це перший очевидний морально-економічний наслідок оприлюднення результатів розслідування щодо Боїнгу.

Раніше 2018 року очікувати закінчення слідства не варто

Другий наслідок – політико-юридичний. Як заявили голландці, вони продовжать розслідування до 2018 року. У слідства сотня підозрюваних. У будь-якому разі вони вийдуть на якихось російських військових. Росія поки зайняла позу повного "отрицалова", але у неї є маса способів нейтралізувати це розслідування. Наприклад, якісь російські військові могли самовільно, не попередивши командування, надати Буки сепаратистам, помилково збили літак.

Крім того, оприлюднення результатів розслідування буде мати значення і у зв'язку з бажанням Росії зняти з себе санкції, і у зв'язку з загальною репутацією Путіна.

Але це довга історія, раніше 2018 року очікувати закінчення слідства не варто. Ніякого доленосного переворотного значення сьогоднішня доповідь не матиме. Якщо хтось в Україні думає, що вже завтра весь світ закричить «о Боже, ми так вірили Путіну, ми так вірили Росії, а тепер не віримо», то це дурість. Доленосного перевороту не буде, але це, безумовно, ще сильніше погіршить репутацію.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.