Путін – Заходу: "Я - ваш старий сват і кум"

14 коментувати
На тлі кримсько-донецької історії відносини між Росією і НАТО розвалилися

На тлі кримсько-донецької історії відносини між Росією і НАТО розвалилися

Москва реанімувала НАТО, але покращувати відносини з альянсом не прагне, а от з Європейським союзом – вкрай зацікавлена

У 2014 році на тлі кримсько-донецької історії відносини між Росією і НАТО розвалилися, і з того часу мало змінилися. Час від часу лунають божевільні заяви про те, що Москва нібито збирається завдати ледь не термоядерного удару по країнах Балтії – це знущання або яскраво виражена параноя.

Ні по кому Росія наносити удари не збирається. Тим не менш, свій внесок у зміцнення НАТО вона зробила. Путін зробив все від нього залежне, щоб Північноатлантичний альянс якось реанімувався . НАТО трохи воскресло з мертвих і подає певні ознаки життя. Навіть тенденція до скорочення військових витрат, раніше спостерігалася в Європі, призупинилася, в деяких країнах витрати на оборону навіть зросли. Як реаніматор НАТО Путін свою функцію виконав, далі тривають піар-війни.

Звичайно, напередодні саміту НАТО, керівництво альянсу кричить про російську загрозу. Це звичні ритуали.

З НАТО РФ покращувати відносини не прагне, оскільки альянс їй потрібен як «злий вовк, який може зжерти Червону Шапочку» (Росія потрібна НАТО через те саме). Разом з тим, Москва вкрай зацікавлена в поліпшенні відносин з Європейським Союзом. Судячи з усього, ситуація з резервним фондом підтискає, і Росії потрібні позики (не окремим компаніям, а державі). Щоб отримати ці позики, їй доведеться щось таке зображати. Наскільки вони потрібні, я не скажу, оскільки не є економістом, однак вже близько місяця з боку Путіна звучать прямі декларації в дусі: «Друзі! До чого весь цей шум? Я ваш старий сват і кум».

«Зливання» Донбасу пройде для Путіна так, що і комар носа не підточить

Не знаю, чи готовий російський президент зробити те, що потрібно було зробити півтора роки тому – припинити ідіотську бодягу в Донбасі і позбутися від цього «скарбу», віддавши його українцям. Чомусь він вперто відмовляється це робити. Спочатку мені здавалося, що Путін не позбавляється від Донбасу, оскільки боїться російської громадської думки. Але це було дурне моє судження, оскільки ніякої громадської думки в Росії немає, і боятися йому нічого. Приклад миттєвого замирення з Туреччиною, яке було дуже радісно прийняте російським населенням, свідчить про те, що налагодженні відносин з ЄС і «зливання» Донбасу пройде так, що комар носа не підточить. Ніхто жодного слова не скаже.

Мабуть, причина затягування вирішення проблеми з Донбасом полягає в тому, що він не може відступити сам перед собою. Точніше, може, але потрібна якась зачіпка, як у випадку з Туреччиною, яка дозволила б йому сказати самому собі: «Чапаєв ніколи не відступає. Це вони відступили, а я пішов назустріч».

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.