Путін втомився

36 коментувати
Російському президенту набридло безглузде протистояння з Заходом, яке нічого не приносить

Промова Володимира Путіна на Економічному форумі в Санкт-Петербурзі була вельми примирною. Чи втіляться його слова в конкретні дії, поки незрозуміло.

Економічне становище РФ паршиве. Як сказав прем'єр-міністр країни Дмитро Медведєв, «грошей немає». І хоча російська економіка мало залежить від західних санкцій, Москва все одно хоче позбутися від них.

Ще один важливий фактор – особиста втома Путіна. Думаю, йому набридло безглузде протистояння, яке так нічого не приносить. Не став він фігурою рівновеликою до всього Заходу, до чого прагнув спочатку. Відповідно, тепер він мріє позбавитися від протистояння із Заходом – і психологічно, і економічно і т. д.

Разом з тим, віддавати ДНР/ЛНР Путін не хоче. Цілком можливо, що сама згадка про невизнані республіки викликає у нього алергію, проте «злити» їх він боїться. Боїться, що його почнуть звинувачувати російські патріоти, націоналісти, «кримнаші» і т. д. Це маленька частина суспільства, проте дуже активна – як і в будь-якій іншій країні, у тому числі і в Україні. Активна частина населення завжди нечисленна, проте через свою активність вона досить впливова. У Росії активна меншість менш впливова, оскільки в країні немає незалежних партій та преси. Тим не менш, навіть в РФ, в умовах відсутності незалежної громадської думки, Путін побоюється активної патріотичної меншини.

Поки РФ не піде на реальні поступки, Захід продовжить розводити руками

Крім того, він не хоче виглядати в очах Заходу слабаком, який прогинається і здається. З точки зору його дворової психології, якщо ти зігнувся, значить, тебе доб'ють. Виходячи з цього, він намагається примирливими словами, нічого не роблячи, по суті, домогтися того, на що поставив з самого початку розколу Заходу. На Заході багато політиків, які бажають налагодити відносини з Росією: хтось елементарно куплений, інші – хочуть протистояти Америці, у когось – свої внутрішні причини. У Німеччині, наприклад, відбувається сварка між ХДС і СДПН. Соціал-демократи намагаються «уїсти» християнських демократів разом з Ангелою Меркель. Мовляв, ви зіпсували відносини з Росією, а ми їх налагодимо. Всі люблять налагоджувати відносини – ніхто не любить їх псувати. Можливо, Путін також розраховує на перемогу Дональда Трампа в США або на те, що Британія вийде з Європейського Союзу, після чого блок опиниться в такому становищі, що йому вже точно не буде діла до України.

Іншими словами, Путін багато на що може розраховувати. Він намагається «спекатись» примирливими словами, і прихилити тим самим Захід на свою сторону, щоб з часом конвертувати здобуту прихильність скасування санкцій. Думаю, це дурний і наївний розрахунок. Заходу, звичайно, набридло все, що відбувається: і сварка, і санкції, і Україна. Однак відступати від своїх слів він не може. Поки Росія не піде на реальні поступки, Захід буде розводити руками.

Ось так вони і ходять один навколо одного. Посміхаються і розводять руками.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.