Путін – вічний президент

18 коментувати
Якщо чинний глава РФ захоче претендувати на своє крісло і в 2018 році, а його суперниками стануть "Трус" (Явлінський), "Балбес" (Жириновський) та "Бывалый" (Зюганов), він виграє і отримає свої 80% підтримки

Росіяни, як не крути, все одно виберуть єдиного можливого кандидата – Володимира Путіна. Складеться якась гостра ситуація, на якій вдасться акумулювати пропагандистські зусилля (за типом Сирії або України) – добре, ні – теж добре. Буде новий конфлікт із Заходом – добре, ні – теж добре.

Таким чином, жодних питань з приводу виборів 2018 року в принципі не існує, як і не існує самого вибору. Генрі Форд якось сказав: «Будь-який клієнт може отримати автомобіль, пофарбований в той колір, в який хоче, до того часу, поки цей колір – чорний».

Якщо Путін захоче висуватися на пост президента в 2018 році (може, йому все набридло, і не захоче, хто знає?), і його суперниками стануть "Трус" (Явлінський), "Балбес" (Жириновський) та "Бывалый" (Зюганов), він виграє вибори і отримає свої 80% підтримки. Нічого загострювати йому для цього не потрібно. Він просто не може не виграти вибори, тому що не може їх програти. Перемога на виборах і вічне президентство у нього вже в кишені.

Інша справа, що йому нудно. Крім того, потрібно чимось розважати народ. Він любить, коли його люблять, коли він популярний, коли він не президент безнадії і не президент від туги зеленої, а коли він – Наполеон, який здійснює подвиги. Йому хочеться бути на хвилі подій, хочеться, щоб на нього дивилися з обожнюванням. З цієї точки зору, якесь колінце треба викинути. Яке - невідомо. Почати нову війну? У світі не так багато місць, де можна воювати. Світ сьогодні досить-таки спокійний. Тим більше, є Чемпіонат світу з футболу 2018 року, який пройде в Росії. Російська збірна, звичайно, не може зайняти на ньому жодного призового місця, проте сам факт проведення мундіалю в РФ, природно, викличе величезний підйом серед населення (якщо не програємо дуже ганебно, як на нинішньому Євро).

Він любить, коли його люблять, коли він популярний

Думаю, зрештою, Путін погодиться на введення поліцейської місії ОБСЄ в Донбас і передачу їм контролю над українсько-російським кордоном, як того хоче українська сторона. Видно, до якоїсь міри йому остогидла «Донецька республіка» і українська тема в принципі. Напевно, в душі він відчуває страшне роздратування від невдячності України, ДНР, ЛНР і т. д. Він хотів зробити як краще, а вийшло казна-що, виключно через їх тупість та невдячність. «Не хочете? То йдіть куди подалі» – приблизно така логіка сьогодні у російського президента.

Тим не менш, це тільки відчуття. Твердого рішення у нього, судячи з усього, в голові немає. Відступити явно він не готовий, тому все буде залежати від того, що станеться далі, як буде розвиватися ситуація в Європі та Україні, хто стане президентом США. Якщо Дональд Трамп, чи виправдає він ті гігантські надії, які на нього покладають в Кремлі? Якщо виправдає, Путін відчує себе зовсім інакше. Якщо не виправдає або президентом стане Хілларі Клінтон, він, напевно, погодиться на згадані умови. Путін любить тягнути час. Це його фірмовий знак – тягнути, тягнути, тягнути. Авось "либо шах умрет, либо ишак сдохнет".

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.