Путін і його імітація імперської величі

23 коментувати
Росія дуже хоче справляти враження. Але робити це якимись іншими методами, крім військових, не виходить

Навіщо Росії зміцнюватися в Сирії, навіщо їй сирійська військова база? Навіщо взагалі ця Сирія? Особисто мені незрозуміло. Єдина можлива відповідь – з метою імітації великодержавної імперської величі, будь-що зображати з себе світову наддержаву Радянський Союз.

З практичної точки зору, державі Росія війна в Сирії зовсім не потрібна. Ані Китаю, ані в Бразилії, ані в Індії, ані в Британії чи Франції немає ніяких баз в Сирії. Головні партнери Росії по БРІКС - Китай і Індія, з ними найчастіше порівнюють РФ, вони мають значно більший ВВП, при цьому не лізуть в Сирію і ніяк від цього не страждають.

Але Росія дуже хоче справляти враження. Шалено хоче. Робити це в  якийсь інший спосіб, крім військового, у неї не виходить. Висоцький це точно описав: «Крім мордобою, ніяких чудес». Якщо нічим іншим справити враження не виходить, значить, буде мордобій.

Є ще один розрахунок, про який останнім часом дедалі частіше говорять: чим більше Росія воює, тим більше вбитих; чим більше вбитих, тим більше біженців; чим більше біженців, тим напруженішою ситуація в Європі; чим напруженішою ситуація в Європі, тим гірші позиції Ангели Меркель. Іншими словами, воюємо в Сирії проти Меркель, підриваємо її позиції в Німеччині. Невипадково скандал з бідною дівчинкою Лізою був роздутий в російській пресі з надією на те, що його підхоплять і європейські ЗМІ.

Невипадково скандал з бідною дівчинкою Лізою був роздутий в російській пресі

На сьогоднішній день Меркель є особистим опонентом Путіна, і він веде з нею заочне політичне змагання, в тому числі, за допомогою сирійських біженців. Подібні розрахунки мені здаються наївними. Той випадок, коли люди самі вірять у свою пропаганду. Проблема з біженцями в Європі неймовірно роздута ЗМІ, і з часом вона неодмінно підніметься. Проблеми, звичайно, є, і вони тривалі, але вирішуються.

Як би там не було, звалити Меркель, зруйнувати Європейський Союз, домогтися того, щоб європейські країни розійшлися по своїх кутках, і Росія мала справу з окремими державами – це абсолютно утопічна мрія російської дипломатії. Гра на цьому полі – той самий піар-хід. Єдину Європу з допомогою біженців не розбити, і Меркель цим з посади канцлера не звалити.

З іншого боку, витрати Росії в сирійській війні невеликі: кілька сот мільйонів доларів, максимум - мільярд. Навіть за нинішньої бідності Росії, це дурниця. Тим більше, всередині країни ці гроші так чи інакше були розкрадені. Що стосується відносин із Заходом, то вони і без того вкрай зіпсовані. Особиста репутація Путіна така, що погіршити її практично неможливо. Сирія її вже точно не погіршить.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.