Нові санкції США. Як відповість Путін

11 коментувати
Путін спробує скористатися невдоволенням ЄС з приводу нових санкцій Америки

Перша реакція Путіна на нові санкції США вже відома - відберуть цю нещасну дачу в Північному бору, як би смішно не звучало. Проблема в тому, що у Росії дійсно сміхотворний репертуар. Особисто я поки не бачу варіантів для адекватної відповіді.

Коли санкції проти Росії вводили раніше, вона забороняла якісь західні продукти. Але все що могли заборонити - і так заборонили, а контрсанкції продовжили ще на рік. Америка особливо то нічим і не торгує в Росії, тому які американські товари можна заборонити? Джинси? Чи айфони? Вся побутова техніка виробляється в Китаї - її не можна заборонити. Російські компанії хочуть брати кредити в США, але американські компанії абсолютно не хочуть брати кредити в Росії.

Що стосується фізичних осіб, то у американських сенаторів, мільярдерів немає в Росії нерухомості, вони не лікуються і не відпочивають в РФ, їхні діти не вчаться тут. Окремі диваки на зразок Стівена Сігала або Олівера Стоуна не представляють ні найменшої цінності ні для Америки, ні для Росії. Не думаю, що позбавлення Стівена Сігала російського паспорта стане дуже великим ударом для США. В цьому напрямку Росії нічим відповісти.

Пропаганда буде біснуватися - ось і вся відповідь. Наша відповідь в Останкіно

Залишаються асиметричні відповіді. В першу чергу - хакерські атаки. Але це дуже небезпечна зброя, яка може привести до м'якого еквіваленту ядерної війни. Тому що якщо влаштовувати хакерські атаки на американські об'єкти інфраструктури, на Пентагон, на Білий дім, то можна отримати таку відповідь, що мало не здасться. Думаю, Росія не піде цим шляхом - це дорога в нікуди. Неоголошена війна, яка може закінчитися для Росії катастрофою.

Військово-політична відповідь в Сирії або Україні. Бомбити тих повстанців, яких підтримує Америка? Але в Сирії вже, по-моєму, ніхто не розуміє, хто кого підтримує, а всі ці банди настільки там переплутані...

Ну, і Україна, звісно ж. Можна знову посилити військову присутність на Донбасі, активізувати проведення військових операцій. Зрештою, можна реанімувати маячню Захарченка і почати говорити про Малоросію. Хоча сам Захарченко від цього вже встиг відхреститися.

Але не думаю, що Росія піде на це. Проти інтересів США Путін, може, і пішов би. Але це одночасно загострює відносини з Європою і Меркель. Ще й з Європою псувати відносини? Це абсолютно не входить у плани Путіна, тому що російська економіка хоч і погойдується, але більш-менш стоїть. Обрубати в цій ситуації ще й європейські контакти буде цілковитим божевіллям.

Так що я не бачу ніяких можливостей як для симетричної, так і асиметричної відповіді. Та й навіщо вона потрібна? Пропаганда буде біснуватися - ось і вся відповідь. Наша відповідь в Останкіно.

Звичайно, Путін також спробує скористатися невдоволенням ЄС з приводу нових санкцій Америки, які зачіпають інтереси багатьох європейських компаній. Зрозуміло, що німці цим всім незадоволені, адже російський газ купувати вигідніше ніж американський, який їм зараз намагаються підсунути. Росія, безсумнівно, спробує розіграти цю карту.

Але, по-перше, проблема газу - це тільки один сектор санкцій. А є й інші. По-друге, думаю, що в разі, коли потрібно вибирати Росію або США, європейці виберуть Америку. Навіть незважаючи на те, що в цьому питанні їм вигідніше бути з Росією. Тому що у Москви дуже погана репутація.

Ще рік тому загін євроскептиків, на яких Путін робив колосальну ставку, почувався набагато впевненіше, ніж зараз. Тоді здавалося, що навіть якщо їх представник не стане президентом Франції, то вона все одно збере величезну фракцію в Національних зборах. Вони будуть дуже впливові і там, і тут. На перевірку, це все виявилося пшиком.

Тому спертися особливо немає на кого. Є німецькі лобісти, є міністр економіки Німеччини, який говорить, що потрібно поступово послаблювати санкції. Але говорити легко. Європейці бояться послаблювати санкції, оскільки вони побоюються нових політичних експериментів Путіна. Ну і крім того, вони не хочуть псувати відносини з Америкою. Поза сумнівами, європейців дуже сильно дратує Трамп, точно так само, як він дратує всіх в Америці. Але яким би він не був, іншого президента США у них немає.

Однак мені здається, що Північний потік ці санкції не знищать, адже він потрібен Європі. Можливо, американці внесуть якусь поправку, або європейці придумають щось. Але всі інші санкції залишаться в силі, а вони болісно б'ють по російським елітам. Якщо говорити глобально, союз «Європа+Росія проти Америки» неможливий. Можлива тільки «Америка+Європа проти Росії», з більшим чи меншим невдоволенням Європи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.