Навіщо російському уряду МДБ

6 коментувати
Кремль працює над тим, щоб економічний шторм не перетворився на політичний штурм

Реформа силових органів в Росії, зокрема, створення Міністерства держбезпеки, про що повідомляє Комерсант, націлена на символічне – а, можливо, і реальне – посилення поліції. В тому числі, політичної поліції, тобто, репресивних органів.

Влада з усіх сторін готується до можливого економічного шторму, до падіння рівня життя. Вона хоче, щоб в ситуації падіння рівня життя народ згуртувався навколо влади: чим нам гірше, тим сильніше ми підтримуємо партію та її центральний комітет.

Влада працює над тим, щоб економічний шторм не перетворився на політичний штурм. Для цього потрібні дві речі: моноліт еліт (це досягнуто), а також твердий і грізний моноліт спецслужб (він досягається: створена Нацгвардія, створюється МДБ).

Зрозуміло, МДБ – це не сталінський НКВС, заточений на те, щоб змітати шарами сотні тисяч людей. Сподіваюся, такі божевільні речі в голову нікому не приходять. МДБ, як і КДБ пізніх радянських часів, буде придушувати в зародку будь-який дисидентський або квазідисидентський рух, а, можливо, і будь-які дисидентські або квазідисидентські висловлювання – це головне завдання. Друге завдання – відслідковувати настрої в народі, тому що одних соціологічних досліджень для цього недостатньо. Разом з тим, мова йде все ж таки про відстеження, але аж ніяк не про знищення величезної кількості людей, як в 30-ті роки в Радянському Союзі чи сьогодні в Північній Кореї.

МДБ – це не сталінський НКВС

Це просто не потрібно. Треба вибивати потенційних ватажків. Видавити небагатьох дисидентів або квазідисидентів з країни – благо, країна відкрита, ніхто цьому не перешкоджає, – а також підвинтити квазідисидентські ЗМІ, щоб вони вже зовсім були кастровані.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.