Навіщо Пєсков заговорив про суд у Гаазі

16 коментувати
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ визнає рішення суду ООН. І тут є лише пропагандистський зміст, розрахований на Захід

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона має намір визнати рішення Міжнародного суду ООН з позовом України. Але варто пам'ятати, що розгляд у суді ООН зазвичай тягнеться три-чотири роки. Тому так і треба оцінювати слова Пєскова: як сказав Насреддін «Або шах помре, або ішак помре». Хто знає, що буде через три-чотири роки? Пєсков не знає. Але одне він розуміє точно: через чотири роки ці слова взагалі нічого не означатимуть. По-перше, про них ніхто не згадає, по-друге, навіть якщо згадають, яке це має значення? Навіть якщо через чотири роки Пєсков буде тим же прес-секретарем і навіть якщо йому пригадають ті ж слова, а Україна виграє суд. Ну і що? Він що-небудь відповість. Або нічого не відповість. Яка різниця?

Заява Пєскова зараз має лише пропагандистський зміст, розрахований на Захід, що «ось ми нічого не боїмося, нам приховувати нічого». Сенс простий: «Ми – хороші». Але якщо одну секунду подумати, то легко зрозуміти, що ця заява хоч і має сенс, але нічого не вартує. Те, що буде через чотири роки – чого коштуватиме це заява, яке рішення прийме суд, яка буде ситуація на Донбасі – це вилами на воді писано.

Розгляд у Міжнародному суді ООН в першу чергу дасть піар

У цьому плані більш значущою є заява Лаврова, яка набагато коротша за термінами і найбільш зобов'язує: що Росія зацікавлена в тому, щоб на Донбасі було якомога більше спостерігачів ОБСЄ. Це суперечить колишній російській позиції: раніше Росія не хотіла, щоб там були спостерігачі. Тепер Лавров каже, що хоче, щоб їх було якомога більше. Це більш сильна заява, просто тому, що вона перевіряється і здійсненна за короткий термін.

Розгляд у Міжнародному суді ООН в першу чергу дасть піар. Для чого ще Україна подала в суд? Я не думаю, що Порошенко всерйоз сподівається, що суд швидко прийме якесь рішення, яке влаштовує Україну.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.