Навіщо Ердогану потрібен Путін

3 коментувати
Для таких лідерів, як Путін і Ердоган, найголовніше – бути показними, піар, зовнішні ритуальні контакти

Конфлікт між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Туреччини Реджепом Ердоганом став випадковістю, а їх нинішнє зближення абсолютно природне, логічне і закономірне.

Конфлікт був мізерним і надто розпіареним. Слід розуміти, що цього разу йдеться про два дуже схожі режими і двох дуже схожих лідерів. Останнім часом додався ще один фактор зближення – турецький лідер явно налаштований проти Заходу. Ердогану потрібна опора у конфлікті з Заходом. «Російська карта» в цій ситуації ідеальна. Різкий антизахідний розворот турецького лідера, природно, тягне його до Путіна.

Ердоган абсолютно правильно вважає, що невдалий військовий заколот у Туреччині мав на меті вестернізувати країну, зробити її більш світською державою. Якби ця спроба увінчалася успіхом, Захід, безумовно, гаряче вітав би заколот. Не факт, що заколот організований американськими спецслужбами, але те, що вони були обома руками за, очевидно.

Ердоган це розуміє, і його це дратує. Він, звичайно, не вийде з НАТО, проте морально налаштований проти Заходу.

Ердоган не вийде з НАТО, проте морально він налаштований проти Заходу

Путін, тим часом, не може втратити можливість для налагодження міжнародних контактів. Йому необхідні зовнішні успіхи, але їх немає. Необхідні якісь піар-союзники і Туреччина прекрасно підходить для цієї ролі. А для групи буйних міських божевільних у Росії це, звісно, «всесвітній союз (Росія, Туреччина, Іран) проти Заходу».

Для таких лідерів, як Путін і Ердоган, найголовніше – бути показними, піар, зовнішні ритуальні контакти. Серйозні державні інтереси для них стоять на другому плані. Показність – це і є їхній серйозний державний інтерес. Все решта лише привід для піару.

Торгівля між двома країнами значною мірою відновиться. Але щодо знаменитого Турецького потоку, який Путін і Ердоган обговорювали під час своєї нещодавньої зустрічі, то на шляху його реалізації стоїть безліч економічних труднощів. Немає ніякої впевненості, що справа піде успішно. Проект Турецького потоку загальмувався задовго до конфлікту. З об'єктивної економічної точки зору, це дуже складна і заплутана історія (багато хто каже, що невигідна для Росії).

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.