Мрія Путіна: відправити бойовиків з Донбасу в Сирію

5 коментувати
Однак, Сирія – не Донбас. Викрадати машини, влаштовувати "розборки" і отримувати ні за що гроші там не вийде

Всупереч поширеній думці, що Путін нібито з часом розгорне в Сирії наземну операцію, я вважаю цей варіант розвитку подій малоймовірним. Звичайно, я не є військовим експертом, однак, виходячи зі здорового глузду, можу сказати, що це буде саме непопулярне рішення в Росії, яке тільки можна прийняти.

Що стосується сепаратистів, які раніше воювали в Донбасі, то їх відправлення до Сирії стало б для Путіна здійсненням заповітної мрії. Адже навіщо йому в Москві люди, які вміють лише вбивати і більше нічого? Коли вони без жодного прапора і слави повернуться в Москву, то будуть відчувати себе відданими і обдуреними. Які б слова їм не говорили, вони зрозуміють, що їх елементарно розвели і кинули. Інша справа, що і перебільшувати небезпеку, яка виходить від них, також не варто. Ніякого державного перевороту по поверненню в Росію вони не вчинять. Швидше за все, просто погіршать показники криміногенної ситуації.

Але якими б не були бажання Путіна, є багато об'єктивних причин, з огляду на які масова "міграція добровольців" з Донбасу до Сирії видається мені вкрай малоймовірною.

Сирія – не Донбас. Викрадати машини, влаштовувати "розборки" і отримувати ні за що гроші там не вийде. Воювати з українською армією – зовсім не те ж саме, що воювати з бойовими підрозділами ІДІЛа або Вільної армії Сирії. Там війна, в той час як бойові дії в Донбасі можна на пальцях перерахувати. І кожен раз, коли ці самі добровольці потрапляли в скрутне становище, раптом, як з неба, з'являлася допомога. На короткий термін – на день, на два, на три – входили регулярні частини російської армії, заганяли українську армію в ці самі котли і зникали. Тобто, воювали регулярні частини, а лаври діставалися панам добровольцям.

Перший же захоплений у полон росіянин спровокує світовий скандал

У Сирії такої «малини» не буде. Ніякі регулярні частини з неба не зваляться. Та й навіщо Асаду ці 3-4 тис. архаровців? Що вони можуть зробити, якщо у ІДІЛа, за повідомленнями ЗМІ, близько 150-200 тис. солдатів. При цьому мови вони не знають. Як вони будуть взаємодіяти з сирійськими військами, зрозуміти важко. І з дисципліною у них, як я розумію, теж не блискуче.

А шуму буде багато: перший захоплений у полон росіянин спровокує світовий скандал - російські війська воюють в Сирії. Піди доведи потім, що це не російські війська, а ті самі сепаратисти.

Окремі особи після Донбасу, очевидно, все-таки вирушать на Близький Схід, тому що без війни вже просто жити не можуть. З точки зору поліцейської безпеки Росії відправити всю цю публіку в Сирію було б ідеальним варіантом, але вони там абсолютно нікому не потрібні. Більше того, я думаю, що мало хто з їх числа рветься загинути в Сирії. Ну а тих, хто рветься, ніхто не зупиняє.

Навіть якщо тим, хто погодився воювати в Сирії запропонують згадані 150-200 тис. рублів на місяць, не думаю, що знайдеться велика кількість тих, хто готовий ризикувати шкурою заради $2,5 тис. Більше того, як мені здається, в Донбасі бойовиків залишилося не так багато. На війну в Сирію швидше поїхали б ті самі доведені до відчаю донбаські шахтарі і комбайнери, яким, на відміну від російських добровільних найманців, зовсім нічого робити по життю. Напевно, вони могли б поїхати туди, але, наскільки я розумію, ця публіка взагалі воювати не вміє.

Загалом, все це воїнство у військовому відношенні мені здається абсолютно марним, особливо в умовах, коли мова дійсно йде про бойові дії, а не про отримання кормових і витрат.

Важливий момент – мотивація крім грошей. Коли ти їдеш воювати в Сирію, стаєш чистим стовідсотковим найманцем без домішків. Абсолютно чистий ландскнехт, якому взагалі по барабану, з ким воювати, де воювати і за що. Чим бути найманцем в Сирії, простіше піти підломити магазин в Москві або якому-небудь Ногінську. Ризику менше, грошей більше.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.