Як Путін опинився в глухій обороні

13 коментувати
Як Путін опинився в глухій обороні
Російське вето на резолюцію щодо МН17, прогрес у справі Литвиненка і перемога ЮКОСа в суді – останні гучні факти наступу Заходу

Сьогодні Україна менше боїться Росії, ніж раніше. Склалася ситуація, коли Путін знаходиться в глухій обороні, а Захід і, відповідно, Україна – в наступі. Хоча економічний стан України, як я розумію, гірше нікуди, але політичні справи щодо Росії значно покращилися. Що про це свідчить?

По-перше, Росію загнали в кут, і вона змушена була блокувати резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу у справі катастрофи МН17. Іншими словами, змусили перед усім світом показати, що ми і тільки ми виступаємо проти міжнародного розслідування. Додало це авторитету Росії в очах світової спільноти? Отримало російське керівництво від цього велике задоволення? Боюся, що не дуже.

Звичайно, росіяни сприйняли це з задоволенням, мовляв, ми не дали американцям провести провокацію. Однак потрібно враховувати, що російське населення в той же час досить скептично поставилося до рішення влади щодо блокування згаданої резолюції. Згідно з опитуваннями, більше половини росіян підтримували проведення міжнародного розслідування при ООН.

По-друге, справа екс-співробітника російської ФСБ Олександра Литвиненко, який втік до Великобританії. Британському правосуддю знадобилося шість років, щоб встановити вражаючий факт – Литвиненко був отруєний. Шість років там ламали голову над цією нерозв'язною проблемою, і після довгих болісних і напружених роздумів британський інтелект, нарешті, здобув велику перемогу і тепер ця справа йде до кінця. Очевидно, що депутат Держдуми РФ Андрій Луговий буде звинувачений у вбивстві.

Сьогодні Україна менше боїться Росії, ніж раніше

Але це тільки півбіди. Справа в тому, що ні у пана Лугового [депутат Держдуми РФ від ЛДПР], ні у Ковтуна [російський підприємець, другий підозрюваний у справі Литвиненка] не було жодної можливості піти на ринок і купити полоній, щоб з цим «добром» відправитися в Британію. Крім того, у них не було жодних мотивів, щоб вбивати Литвиненко. З цього випливає, що вони це робили за наказом. Цілком ймовірно, що британське правосуддя ще шість років буде ламати голову над тим, хто ж віддав цей наказ. При цьому боюся, що результат роздумів не додасть зайвого авторитету ні Росії, ні персонально її президенту.

І цим список не вичерпується. Продовжується справа ЮКОСа. Так, нещодавно ми з почуттям глибокого здивування дізналися, що, виявляється, «святі» і найчесніші акціонери ЮКОСа гризуться один з одним за цю кістку. Виявилося, що акціонери ЮКОСа борються не лише з російським керівництвом, але і між собою, звинувачуючи один одного в крадіжках. Тим не менш, хоча вони активно воюють один з одним, ЮКОС в цілому справу виграв. І Росія не може викрутитися від цієї справи. Російське керівництво має виплатити компенсації - $50 млрд, або не $50 млрд, але заплатити точно доведеться. Західне правосуддя на поступки не йде.

Враховуючи вищесказане, хотілося б запитати: а де ж приємні для Росії факти? Які її перемоги? У чому полягає її контргра?

І тут ми дізнаємося, що контргра полягає в тому, що п'ять або шість депутатів французького парламенту, які представляли виключно самих себе, відвідали Крим. Ще якісь депутати від якоїсь напівфашистської партії в італійському парламенті обіцяють, що, можливо, на оксамитовий сезон вони теж приїдуть у Крим. Мені здається, що це нерівнозначний обмін. Це, м'яко кажучи, несиметрично до перерахованих вище ініціатив Заходу.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.