Дві головні поразки Путіна

32 коментувати
Путін відчуває себе в глухому куті

Путін відчуває себе в глухому куті

Основний удар для Путіна – це повний і абсолютний провал всього донецького дійства, всієї авантюри під назвою «Новоросія»

Сталося те, чого всі давно чекали і про що давно говорили: конфлікт у Донбасі остаточно заморожений. Тепер це вже факт, з яким ніхто не сперечається. Однак Путін опинився у складному становищі.

Він звик бути переможцем, як у власних очах, так і в очах своїх громадян і решти світу. До цих речей він дуже і дуже чутливий. Справа навіть не в показниках рейтингу (а я думаю, що він потроху падає), а в його якості. Путін відчуває себе в глухому куті. Все його завдання полягає в тому, щоб – як боксер, якого загнали в кут, - ловити удар за ударом, вистояти і дочекатися рятівного гонгу.

Але удари є, а гонгу немає, і не передбачається. Які це удари?

Перший – Україна. Повний і абсолютний провал всього донецького дійства, всієї авантюри під назвою «Новоросія». Саме слово «Новоросія» практично перестали вживати. Крихітний шматок території, абсолютно незрозуміло навіщо видертий, потрібно, так чи інакше, захищати, годувати і поїти. І робити це доводиться з однієї причини: піти звідти і здати цю територію страшно. Страшно втратити рейтинг, страшно формально закрити проект. Ніхто Путіна в Росії, звичайно ж, ні про що не запитає, і відповідати ні перед ким йому не доведеться. Але люди ж не зовсім божевільні. Адже навіщо все це було тоді?

Що ж залишилося? Якийсь «огризок», що отримає розширене самоврядування

Для того, щоб не виникло це питання, доводиться продовжувати тягнути абсолютно безглузду історію з Донбасом, яка нікуди не веде. План по «впихуванню» Донбасу назад в Україну, що послідував за цим, і створення ручного гальма для шляху України на Захід, також повністю провалився. Передбачалося, що Україна стане федерацією і Донбас, як і інші регіони, матиме право вето на зовнішньополітичні рішення країни. Сьогодні про це ніхто навіть не згадує. Максимум, що можна отримати, – це якісь ідіотські права, розширення місцевого самоврядування, право призначати прокурорів і мати народну міліцію.

Путіну не один чорт, як вони там будуть призначати прокурорів, і яка в них там буде народна міліція?

Йому важливо було одне: божевільна ідея «русского мира», «Новоросії», розколу України і т. д. Коли це провалилося, він був згоден на програму мінімум: федералізація України та надання Донбасу права вето. Однак і це провалилося. Що ж залишилося? Якийсь «огризок», що отримає розширене самоврядування? Чи йому не все одно, яке там буде самоврядування? А головне не йому, а 140 мільйонам жителів Росії? Заради їх розширеного самоврядування та їх права призначати прокурорів два роки тривала вся ця нісенітниця? Це ж знущальна відповідь.

Після провалу в Україні для Путіна послідували міжнародний осуд і жалюгідна роль людини, яка вічно виправдовується, вічно мовчить і вічно відбиває удари. Іншими словами, роль учня, який не вивчив урок, стоїть перед вчителькою і колупає черевиком підлогу. Огидна роль. І це для Путіна, який звик бути суб'єктом, а не об'єктом, для мюнхенської промови Путіна, який звик виходити перед дурниками-західними лідерами і з презирливою усмішкою відчитувати їх і їм читати мораль. І це все з почуттям моральної і політичної переваги.

Не тільки він це відчуває. Він відчуває, що всі це відчувають. Зміну ролей відчувають і вони, західники, і росіяни. Скільки не повторюй «Кримнаш», зміну своєї ролі від цього не сховаєш.

Другий – провал східного фронту. Була ідея партнерства з Китаєм, адже разом нас 1,5 млрд. Але не виходить. Крім голого піару – візитів, ракет і танків – змісту в цих ініціативах нуль. Військового договору немає, політичного договору немає, формального союзу немає. Російським Крим китайці не визнали. При голосуванні в ООН вони завжди утримуються. Торгівля між Росією і Китаєм скоротилася. Нехай з Заходом російська торгівля скоротилася ще більше, але це відбулося з об'єктивних причин – ціна енергоносіїв знизилася. Заяви про те, що торгівля з Китаєм дійде до 100 млрд на рік, нескінченно далекі від реальних цифр. Ніяких угод про військово-технічне співробітництво не укладалося. Максимум, чого можна домогтися, це протоколів про наміри та розширення поставок газу – загалом пшик.

Крім того, незабаром почнуться «задоволення» з Боїнгом, закінчаться «радощі» в Лондоні (суд у справі Литвиненка), і, найголовніше, наближається кінець злощасного мінського процесу. Тобто, глухий кут стає дедалі більшим і більшим.

Більше думок читайте тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.