Друга Кримська. Якщо між РФ і Туреччиною спалахне війна

27 коментувати
Відносини між Росією і Туреччиною напружені: кожна зі сторін підозрює, провокує і шукає привід образитися

Це класична ситуація, описана Миколою Гоголем у повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем. Коли сварка між двома поміщиками почалася, зрозуміти, хто кого більше провокує – Іван Іванович Івана Никифоровича або навпаки – абсолютно неможливо. Проте, розбрат триває далі за своєю логікою.

Вчора, згідно з повідомленням Міноборони РФ, екіпаж російського сторожового корабля Сметливый, що знаходився за 22 км від грецького острова Лемнос на півночі Егейського моря, застосував вогнепальну зброю, щоб запобігти зіткненню з турецьким сейнером. Сьогодні, згідно з повідомленням компанії Чорноморнафтогаз, торговельне судно під турецьким прапором не поступилося шляхом каравану російських суден у Чорному морі, що переміщував бурові установки в територіальні води Росії.

Кажуть, що рушниця, яка висить на стіні, в останньому акті обов'язково вистрілить, проте не факт, що це може стосуватися ситуації напруженості між Росією і Туреччиною. Звісно, коли дві армії знаходяться поруч і дуже ворогують між собою, то всяке може статися. Але в армії рушниці самі по собі не стріляють, всі дії військовослужбовців визначаються наказом. Якщо є наказ про те, що можна переходити до активних бойових дій, то це одна справа, якщо ні – зовсім інша.

Путін не самогубець і на це не піде

Ясно одне: війна між Росією і Туреччиною буде означати реальну національну катастрофу для РФ (мабуть, для Туреччини це буде означати те саме, проте я не є експертом з турецьких збройних сил). Турецька армія, як мінімум, нічим не поступається російській (крім, хіба що, термоядерної зброї). Але в моїй голові не вкладається, щоб РФ застосувала термоядерну зброю проти Туреччини. В іншому ж турецька армія нітрохи не слабкіша від російської.

Крім того, турецька армія воювала б або на своїй, або на прикордонній землі (Сирія поруч), а Росії потрібно якимось дивом добиратися до поля дії. Більше того, у Росії у світі немає жодного союзника, а Туреччина, як ніяк, член НАТО. Не факт, що Альянс «впишеться» за неї в повному обсязі, проте, очевидно, що подібне російсько-турецьке зіткнення стане практично максимальним збігом з Кримської війною 1853-56 рр., з усіма наслідками, які можуть бути.

Думаю, Путін не самогубець і на це не піде. Разом з тим, він, напевно, думає, що і турки, м'яко кажучи, не зацікавлені у війні - вона принесла б величезні руйнування і жертви. У російського президента немає можливості відступати, він повинен демонструвати крутизну і мачизм, тому продовжує балансувати на грані війни. Це ж робить і його повноправний партнер Ердоган. Хто з них Іван Іванович, а хто - Іван Никифорович, оцінити важко.

Якийсь час така ситуація буде зберігатися, розраховувати на потепління турецько-російських відносин у найближчому майбутньому не доводиться. Щоб відносини двох країн налагодилися, одна зі сторін повинна вибачитись, а це неможливо ні Росії, ні для Туреччини. Національні і особисті амбіції турецького і російського президентів дуже сильні, обидва ретельно ліплять собі образ непереможного мачо. Ні Іван Іванович, ні Іван Никифорович, як відомо з тієї ж повісті, вибачитися не могли.

Повинен минути рік, а можливо, й більше. Якщо протягом цього часу особливо гострих ситуацій не станеться, то напруженість поступово знизиться.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.