Дебати з Гіркіним. В які ігри грає Навальний

9 коментувати
На запитання, навіщо Навальний все-таки погодився на дебати з Гіркіним-Стрєлковим, існує відразу кілька відповідей

Перша відповідь – найпростіша. Навальному конче потрібні інформаційні приводи, йому потрібно привернути до себе увагу. Це завдання будь-якого політика. Але оскільки в телевізор його не пускають, а нескінченні демонстрації з одним і тим же гаслом дуже швидко видихаються і перетворяться на фарс (немає розвитку сюжету), то цілком природно, що він не хоче і не може втратити такий вдалий інформаційний привід.

Дізнавшись про виклик Стрєлкова на дебати, я подумав, що Навальному невигідно в цьому брати участь, адже він набагато більш відома фігура, ніж його опонент. І Стрєлков таким чином нарощує собі рейтинг, а Навальний ділиться своїм рейтингом з тим, хто менш популярний. Але я не мав рації, а Навальний мав рацію. На відміну від мене – він політик, і набагато краще відчуває ці речі.

Навальний зараз у такому становищі, коли втрачати такий інформаційний привід – недозволена розкіш. Якби існували інші можливості засвітитися, можливо, він би і не пішов на це. Але інших можливостей у нього немає, їх відсікають.

Інша відповідь. Ліберальна інтелігенція підняла жахливе виття про те, що Навальний зустрічається з нерукопожатним злочинцем Стрєлковим. Це виття говорить лише про абсолютний і паталогічний егоцентризм російської ліберальної інтелігенції. Вони, мабуть, щиро вважають, що роблять Навальному велику послугу і надають честь, включаючи його в своє коло рукопожатних лібералів. Але це лише тусовка. Маргінальна ліберальна тусовка, уявна, що весь світ – це вона.

Думаю, що Навальний не відчуває абсолютно ніякої особистої, людської відрази до злочинця Стрєлкова

Це не правда. На відміну від них, Навальний – політик і йому абсолютно плювати на те, що про нього думає сто, двісті, тисяча або навіть десять тисяч рукопожатних. Його огляд – мільйони людей. І для нього важливо не те, злочинець Стрелков чи ні, воював він в Україні чи не воював, стріляв він або не стріляв. Навальному, як політику, цікаво одне – скільки людей вірить в ті ідеї, які намагався здійснювати і здійснює Стрєлков. Це як у знаменитому жарті Сталіна про Папу Римського: «Папа? А скільки у нього дивізій?». І хоча Сталін дуже помилився, адже за Папою йдуть величезні дивізії, набагато більше, ніж йшло за Сталіним, справа не в цьому. Важливий сам підхід.

Сам по собі Стрєлков – ніхто. Але націоналістичні, імперіалістичні, великодержавні, шовіністичні погляди в Росії розділяють десятки мільйонів людей. І це – потенційний виборець Навального. А ось ліберально-демократичні погляди поділяє значно менше людей. Тим більше що більшість цих людей (крім вузької ліберальної тусовки навколо Ехо Москви), все одно підтримають Навального, тому що інших лідерів у них немає.

Про що йтиметься на цих дебатах? Стрєлков озвучив усі теми, а Навальний на них погодився. Говоритимуть про те, як Навальний збирається боротися з корупцією, як він збирається будувати відносини із Заходом, що він збирається робити з Кримом і ДНР. Ось на ці питання, які, до речі, дійсно хвилюють людей, Навальний і буде відповідати, і буде намагатися покласти Стрєлкова на обидві лопатки.

І останнє по рахунку, але не за важливістю. Всі ці дебати – звичайнісінький анекдот. Як би Навальний не пнувся зі шкіри, як би він не проводив дебати, як би не припечатував Стрєлкова лопатками до підлоги – все це безглуздо. У виборах Навальний не бере участь – вже відомо, що до виборів його ніхто не допустить. Тому рівень його сьогоднішньої популярності не має ніякого значення, тому що жодного, навіть теоретичного шансу на отримання влади у нього немає. Путін йде в президенти, як мінімум, до 2024 року. А за шість років все може помінятися 600 раз. Тому, це все ігри для самого себе. Але, щось же йому треба робити, ось він і грає.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.