Радянський агітпроп. Як Кремль розповідає про війну в Сирії

19 лютого, 13:03
2405
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

23 лютого з Москви вирушить ешелон, що складається з 21 вагона і відкритих платформ  пересувна виставка трофеїв під назвою "Сирійський перелом"

Всього півроку минуло після призначення Андрія Картаполова начальником Головного військово-політичного управління Збройних сил РФ (положення про саме управління так і не з'явилося у відкритому доступі). У високих кабінетах ще сперечаються про штатний розклад і структуру нового управління.

А воно тим часом почало фонтанувати військово-патріотичними ініціативами. 23 лютого з Москви вирушить ешелон, що складається з 21 вагона і відкритих платформ. Йдеться про пересувну виставку трофеїв під назвою «Сирійський перелом». Населенню вирішили показати конкретні результати військової операції в Сирії, що триває вже чотири роки і обійшлася в десятки, якщо не сотні мільярдів рублів.

До цього часу російське начальство наводило різні пояснення того, чому країна вплуталася в громадянську війну в одній з близькосхідних країн. Пояснення були геополітичні: встаємо з колін, стаємо знову великою державою, ліквідуємо монополію піндосів на втручання по всьому світу. Були пояснення антитерористичні: воюємо, мовляв, подалі від російських кордонів з цим загальносвітовим злом, водночас намагаємося побільше вбивати лиходіїв, які приїхали до Сирії з Росії і СНД. Майже після кожного бомбардування ворога прес-служба російського Міноборони нещиро повідомляла точну кількість терористів, які приїхали з Росії і убитих у Сирії.

Агітпоїзду заплановано довгу дорогу – від Москви до Владивостока

Питання про те, що залишилися в живих обов'язково повернуться в країну, сповнені жагою помсти, не розглядали. Нарешті, висувалися і, м'яко кажучи, цілком екзотичні пояснення російської участі в цій війні. Той же начальник нового ГоловПуру генерал Картаполов одразу ж після призначення на посаду заявив, що в Сирії відбувається не що інше, як продовження війни «за ясла Господні».

І ось тепер ГоловПур не словом, а ділом дасть відповідь усім, хто сумнівається в необхідності воювати в Сирії. На відкритих платформах спецпотяга будуть встановлені військові трофеї  танк Т-55, броньовані машини, горезвісні «джихад-мобілі», які були напхані вибухівкою. У критих вагонах  тематичні експозиції, де представлено зразки стрілецької зброї, захопленої у терористів, більшою мірою, як ви розумієте, західного виробництва (на те, що кляті терористи майже поголовно озброєні «калашниковими», організатори експозиції уваги не звертають), а також мін і вибухових пристроїв. Справжня перлина колекції  обладнання для підпільного виробництва отруйних речовин. Адже за російською версією саме терористи, а зовсім не асадівські генерали організовують хімічні атаки проти мирного населення.

Агітпоїзду заплановано довгу дорогу  від Москви до Владивостока, від Мурманська до Севастополя. Один Бог знає, як спецешелон потрапить до Криму, залізничне сполучення з яким передбачається відновити тільки в грудні. Під час поїздки потяг зробить зупинки на 61 залізничній станції, повідав журналістам начальник відділу організації військово-музейної та бібліотечної роботи у військах Головного військово-політичного управління Збройних сил Російської Федерації полковник Дмитро Сіробаба. Це як міста федерального значення  Москва, Санкт-Петербург, Севастополь, так і обласні і крайові центри  Тула, Орел, Курськ, Білгород, Ростов-на-Дону, Краснодар, Чита, Іркутськ та інші. І, безумовно, ешелон зустрінуть і у відносно невеликих населених пунктах, наприклад Сальську, Тинді, Ішимі, Тулуні.

За 75 діб (протягом такого часу потяг буде в дорозі) заплановано подолати понад 28,5 тисячі кілометрів. Робота спецешелону не обмежиться лише демонстрацією трофеїв. За задумом головпурівців, «на перонах станцій будуть організовані виступи культурно-мистецьких бригад, сформованих з числа працівників центральних установ культури Міноборони Росії, а також військових оркестрів, ансамблів пісні і танцю військових округів, концертних груп наших армійських і флотських центрів культури і клубів». У Головному військово-політичному управлінні Збройних сил повідомили, що детальні сценарні плани військово-патріотичних заходів для кожної залізничної станції, на якій зробить зупинку спецпотяг, вже складені.

Я спеціально так рясно цитую заяви головпурівців. Ці люди самі не розуміють, як несе від усього цього замшілим духом радянського агітпропу. Ще гірше, що вся ця затія має викликати в пам'яті влаштовану в 1943 році виставку німецької трофейної зброї. Організатори «Сирійської перелому» щосили намагаються продемонструвати певний зв'язок між своїми заходами і Другою світовою, демонструючи відсутність будь-якого такту. Водночас у них навіть не виникає підозри, що відвідувачі чудового спецешелону можуть поставити природні запитання: а звідки, власне, могли взятися трофеї, якщо, згідно з офіційними заявами, Росія не брала участі в наземних операціях. Хто захоплював ці танки і «джихад-мобілі»? Російські військові поліцейські, які лише патрулюють вже звільнені райони? Російські військові радники? Військові, які охороняють базу Хмеймім? Але ці питання організаторів акції не хвилюють. Їм поставлено завдання створити образ переможної армії. І стараються, як можуть...

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени 

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Наукпоп

Вчора, 23:16

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
Політика

Сьогодні, 13:05

thumb img
Катерина Кіт-Садова у великому інтерв'ю – про чоловіка, "сміттєвий" скандал, Гриценка і свої активи
Країни

Сьогодні, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай