Тріпоче кожен хай тиран

4 коментувати
Ні, це фейк. Так я в перші хвилини відреагував на рішення французького сенату про поступове скасування економічних санкцій проти РФ

Але коли новина розійшлася провідними ЗМІ, зрозумів – правда. «Вони б ще Крим визнали російським і перейшли до партії Марін Ле Пен і отримували б, як і вона, гроші Путіна», – подумав я.

Франція. Прекрасна і велика Франція, що пережила революції і війни, заплатила кров'ю мільйонів у наполеонівські походи та дві світові війни. Видатна література. Вишукана кухня, мода, мистецтво. Країна, що дала світові стільки світлих умів і сердець. Невже історія нічому не навчила?

«Щоб зберегтися в репродукції, треба бути недюжинно сильним», – говорив Ренуар-старший, живописець і мислитель. Додам – щоб творити далі – на десять порядків сильніше. Сильніше духом. І французьке суспільство, уряд, президент витримають це випробування. Як і об'єднана Європа.

Тому що подібне вже було, коли наприкінці травня 1940 року верховний головнокомандувач французької армії генерал Вейган оголосив французам, що битва за Францію закінчилася, і разом з маршалом Петеном уклав мир з нацистською Німеччиною.

Черчілль тоді звернувся до палати громад: «Що б не відбувалося у Франції, з нинішнім французьким урядом або іншими, ми ніколи не залишимо товариських почуттів до французького народу».

Франція програла битву, але не програла війну! Настане день, коли Франція поверне собі свободу і велич. Ці слова належать лідеру французького опору Шарлю Де Голлю – символу державності, батьку 5-ї республіки.

І знаєте, французи ще скажуть своє слово. Адже економічні санкції проти агресора – це свого роду війна, але іншими, більш людяними та сучасними методами. А людяність перемагає. Така доля цього світу.

Впевнений, у Парижі, Марселі, Ліоні, Тулузі і Ніцці ще не забули четвертий куплет Марсельєзи:

Тріпоче кожен хай тиран

З ганебною своєю юрбою!

Хай задуми підступних країн

Оплатяться своєю ціною!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.