Перемогти себе

1 коментувати
Перше рішення міжнародного суду ООН за позовом України проти РФ – це однозначно перемога

І не тільки в частині запровадження тимчасових заходів проти Росії щодо расової дискримінації українців і кримських татар у Криму. Але і фінансування Росією тероризму на Донбасі. Тому що головна суть цього рішення – визнання юрисдикції у справі в частині порушення Росією Конвенції про фінансування тероризму. Це безпрецедентно в історії Міжнародного суду ООН. Ми перші, хто увійшов у цю річку. І все тільки починається. Так що продовження буде.

Тому не варто посипати голову попелом і кричати «зрада». Ба більше, сам по собі факт судового процесу України проти РФ – вже історична подія. Це так само у своєму роді наш «безвіз» у цивілізований світ, іспит на зрілість нашої державності та її європейське майбутнє. Це наш суд і наше остаточне прощання з минулим. І цей фронт не закінчується міжнародним судом ООН, він проходить через ЄСПЛ, міжнародні арбітражі та інші судові інстанції. Судиться і відстоює свої інтереси не тільки наше держава, але й українські компанії.

Зокрема, державний ощадний банк буквально три тижні тому в Парижі представив свою правову позицію високого трибуналу міжнародного комерційного арбітражу з приводу втрачених банком інвестицій у Криму внаслідок російської окупації. І якщо у мене журналісти до цього з неприхованим скепсисом запитували, а чи прийме взагалі міжнародний трибунал позовну заяву до РФ, то сьогодні вже з нетерпінням запитують: а коли ж буде рішення?

Відповідаю відверто: «Не знаю». Так само, впевнений, дадуть відповідь і юристи-міжнародники щодо суду ООН. Але знаю точно, в обох випадках ми маємо перші дві перемоги.

Не варто посипати голову попелом і волати «зрада»

У випадку з вердиктом суду ООН – це визнання юрисдикції міжнародного суду ООН за позовом України проти РФ. У випадку з Ощадом міжнародний трибунал не став приймати стандартне для такого роду інвестиційних спорів рішення щодо виділення питання юрисдикції, а також слухання справи по суті та оцінки втрат, яких зазнав банк в різні поцеси. А, відповідно, і рішення ми отримаємо повне й остаточне, без необхідності подальшого розгляду, що зайняло б додатково до 2-х років.

Я знаю точно, що обидва рішення проти РФ будуть доленосними і для України, і для Росії, і для всього світопорядку, встановленого після другої світової. Знаю точно, як юрист, що правда на українській стороні. І нарешті, знаю точно, що на доказ нашої правоти будуть максимально сконцентровані всі наші зусилля.

Так, відповідь на питання коли? поки залишається відкритою. Хотілося б, звісно, швидше, але, як каже навчений досвідом у найбільших інвестиційних угодах Воррен Баффет, навіть якщо ви дуже талановиті і вживаєте великих зусиль, для деяких результатів просто потрібен час: ви не отримаєте дитину через місяць, навіть якщо змусите завагітніти дев'ять жінок.

І, все ж, у цій історії з міжнародними судами мене більше турбують не стільки строки, скільки наше ставлення до, без перебільшення, історичних подій, що відбуваються навколо нас, Адже саме комплекс «зрадофільства» і «поразковості» багато століть не давав нам побачити наші ж очевидні переваги в цьому світі і стати вільними. На жаль, рецидив цієї старої болячки ще й сьогодні нагадує про себе.

З цього приводу, як на мене, дає дуже слушну пораду один зі світових менторів з лідерства Джон Максвелл, стверджуючи, що наше життя тільки на 10% залежить від того, що з нами відбувається, і на 90% від того, як ми реагуємо на події.

Отже, всі перемоги починаються з перемоги над самим собою, над своїми комплексами. Тому перемогти себе – ось наше завдання номер один. І тоді, впевнений, наші перемоги в міжнародних судах і на східному фронті стануть неминучими, як і наша спільна велика перемога в боротьбі за наше майбутнє як європейської країни, як невід'ємної частини цивілізованого світу, як успішного проекту під назвою Україна, який буде надихати нас та інших.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.