Кому будуть платити 300 тисяч на місяць

7 коментувати
Як при мізерному значенні мінімальної заробітної плати можна встановлювати зарплату, що у 200 разів перевищує цей рівень?

315 тис. грн на місяць – такий новий соціальний стандарт введено в Україні з 1 січня 2017 року законом «Про судоустрій і статус суддів». Ідеться про зарплату українських суддів (суддівська винагорода, як її називають).

Не можу сприйняти того, як за мізерного значення мінімальної заробітної плати можна встановлювати зарплату, що у 200 разів перевищує цей рівень (зазначу, що йдеться про працівників, які отримують оплату з бюджету). А саме така норма проголосована парламентом.

Закон встановлює зарплату в місцевих судах у розмірі 30 мінімумів, в апеляційних – 50, у Верховному Суді – 75. Але це тільки оклад. А є ще надбавки до окладу. До 80% – за вислугу років, 15-20% – за науковий ступінь, 5 і 10% – за роботу з таємними документами. Ці три надбавки у максимальному розмірі сягають 110%. А є ще регіональний коефіцієнт (до 25%).

Давайте підрахуємо. Якщо прив’язуватися до мінімальної зарплати часу введення цих норм у 1600 грн (з 1.01.2017 року), то оклад судді Верховного Суду становить 120 тис. грн (75 х 1,6). Максимальна надбавка – ще 132 тис. грн. Набігає вже 252 тис. А з урахуванням регіонального коефіцієнта Києва набігає вже 315 тис. грн. на місяць. Розділіть цю суму на мінімум й отримаєте названу цифру співвідношень – 200 разів, або цифру відношення до середньої зарплати по Україні – 64 рази.

Нам, очевидно, слід очікувати масової імміграції суддів з Польщі

Максимальна оплата суддів місцевих судів становить 126 тис., апеляційних судів – 210 тис. І якщо для останніх двох категорій передбачене поетапне введення, починаючи з 63 і 105 тис. грн, то у Верховному Суді це вводиться відразу.

Після цього рішення нам, очевидно, слід очікувати масової імміграції суддів з Польщі. Бо там оплата судді Верховного суду утричі менша – 105-120 тис. грн. У Чехії, Латвії та Литві вона ще менша. Не забудьмо згадати, що й економічна ситуація в цих країнах дещо інша.

Не забуто і про особливі пенсії. Щоправда, називають їх не пенсіями, а щомісячним довічним грошовим утриманням. Воно може становити до 90% зарплати. Причому не зарплати у період перебування судді на посаді, а зарплати судді, який нині працює.

За середньої пенсії в Україні 1,7 тисяч грн вважаються нормальними виплати декому пенсій у розмірах сотень тисяч гривень (у 160 разів більше за нинішній мінімум).

Не хочу згадувати інших соціальних норм. Цього досить. Не знаю, що додати до сказаного. Бо вже навіть не сумно.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.