Кишеня завтрашнього дня. Про «хотєлки» та борги у бюджеті

0 коментувати
Бюджет на наступний рік пропонує нам жити з наростаючим боргом. Ніколи не звикну і не буду спокійним, чуючи цифри таких масштабів, що свідчать про серйозні дисбаланси у державних фінансах

Проект бюджету на 2017 рік побудований на завищених доходах. І йдеться навіть не про те, що в ньому враховано кошти, які мають надійти від ще не прийнятих податкових та інших змін, сума яких перевищує 25 млрд. грн.

Надходження до загального фонду державного бюджету очікуються в розмірі 654 млрд. грн. З урахуванням поточної динаміки недобору коштів у казну це перевищує показник 2016 року на 17%. У той же час зміна цін як споживчих, так і цін у промисловості передбачена в розмірі трохи більше 8%, а зростання економіки прогнозується 3%. Важко збагнути, що має забезпечити заплановане зростання доходів, якщо ще додати втрату 10 млрд. грн. доходів від сплати рентної плати за видобутий газ та газовий конденсат. Сподівання на диво економічного зростання чи на інфляцію?

Менше, ніж хотіли, більше, ніж могли. Такий висновок можна зробити, розглядаючи видатки державного бюджету. Їх розмір передбачено в сумі 775 млрд. грн. Чи є для цього необхідні ресурси, доходи? А їх усього 706 млрд. грн. Упускаючи деякі технічні деталі, з урахуванням завищених доходів нестача коштів може перевищити 100 млрд. грн. Це складає 4% ВВП, а не 3%, як озвучує уряд. А куди, крім цього, подіти векселі, якими замість грошей хочуть «оплатити» судові рішення? Чи кошти, що можуть бути спрямовані на рекапіталізацію банків і Фонду гарантування вкладів? Їх у балансі видатків немає.

Нам не допоможуть ніякі кредити, якщо ми будемо і далі жити в борг та нарощувати їх

При значній нестачі коштів на закладені в проект видатки бюджетні запити були ще вищими. 410 млрд. грн. «хотєлок» у бюджет не включено. Продовжуємо ділити неіснуюче і забирати з кишені завтрашнього дня?

Загалом, бюджет на 2017 рік пропонує нам жити з наростаючим боргом. Документ передбачає граничний розмір державного боргу (прямого і гарантованого) на кінець 2017 р. в сумі 2296 млрд. грн. Порівняв цю цифру з відповідною цифрою бюджету поточного року – 1946 млрд. Приріст – 350 млрд. грн.

Ніколи не звикну і не буду спокійним, чуючи цифри таких масштабів, що свідчать про серйозні дисбаланси у державних фінансах та про постійну «втечу» політиків від вирішення проблем. Нам не допоможуть ніякі кредити, якщо ми будемо і далі жити в борг та нарощувати їх. Жодної гривні приросту боргу – має стати орієнтиром в найближчі роки.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.