Чому ми активізували торгівлю з РФ

3 коментувати
У серпні імпорт з Росії виріс майже втричі

Опубліковані останні статистичні показники зовнішньої торгівлі товарами за вісім місяців поточного року виявилися для мене неочікуваними. Попри стабільну позитивну динаміку перевищення експорту над імпортом, у серпні зафіксовано зворотній процес.

Якщо за даними попереднього місяця профіцит торгівлі наростаючим підсумком з початку року склав $1,4 млрд, то в серпні він зменшився до $619 млн. Це означає, що сам серпень був із великим дефіцитом (перевищення імпорту над експортом). Співставивши дані статистичної інформації двох останніх місяців (експрес-випусків Держстату), отримуємо розрахункову цифру дефіциту майже у $800 млн.

Так в економіці не буває. Щомісяця експорт перевищував імпорт (невеликий дефіцит у $25 млн був у січні) і тут раптом такий обвал. Проглянув ще раз матеріали по головних торгівельних партнерах. У абсолютній більшості з них торгівля відповідає чи близька до динаміки попередніх періодів. Виняток – Російська Федерація, негативне сальдо торгівлі з якою перевищило $1,7 млрд. І це при тому, що за сім попередніх місяців разом взятих статистика показувала всього $0,7 млрд. У серпні різко зріс імпорт з Росії. Якщо в середньому на місяць імпортувалося з Росії товарів на суму майже $500 млн (за даними попередньої звітності), то, виходить, за один серпень – $1,4 млрд (майже втричі більше)?

Негативне сальдо торгівлі з Росією перевищило $1,7 млрд

Аналіз товарної структури торгівлі показує і товарну позицію, за якою відбувалося це збільшення – природний газ. Попередня звітність показувала імпорт газу на $2,3 млрд, остання – $3,4 (зростання на 50% за один місяць). До газової позиції звітності додано пояснення про уточнення обсягів поставок з Російської Федерації за лютий-червень 2015 року. Хороше уточнення, що ламає всю попередню динаміку.

Поки що не знайшов відповіді на питання, що це за газ, враховуючи те, що ми купували блакитне паливо з Росії тільки на початку року. Не можу збагнути і того, чому щомісячна оперативна інформація Держстату, м’яко кажучи, не збігається з даними, які він надає в ілюстративних матеріалах до звітності останніх місяців. Яким цифрам довіряти? Буду з’ясовувати далі ці статистичні метаморфози.

Текст публикується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.