Самогубство Росії. Що стало фатальним прорахунком Путіна

7 серпня, 23:55
Ексклюзив НВ
Дайан Френсіс: Путін не зможе замінити ринок Європи ринком Китаю та іншими азіатськими ринками протягом багатьох років

Дайан Френсіс: Путін не зможе замінити ринок Європи ринком Китаю та іншими азіатськими ринками протягом багатьох років

Путін так і не зрозумів, що надмірна залежність працює в обидві сторони: європейці потребували його нафти та газу, а він, натомість, повністю покладався на їхній ринок. Що тепер чекає на РФ?

Історія доведе, що фатальним прорахунком Володимира Путіна була його впевненість у тому, що Європа прогнеться, якщо він вторгнеться в Україну — через її надмірну залежність від російських енергоносіїв. Але цього не сталося. Він також не зрозумів, що надмірна залежність працює в обидва боки: європейці потребували його нафти і газу, а він, натомість, повністю покладався на їхній ринок. Іншими словами, Путіну слід залишити свої імперські амбіції на Заході доти, доки він не диверсифікував свою клієнтську базу і не побудував трубопроводи та заводи з виробництва скрапленого природного газу (СПГ) на Сході для експорту до Китаю, найбільшої у світі країни — покупця енергії. Натомість він вторгся в Україну, а потім шантажував і ображав решту Європи, що змусило її шукати нових постачальників та альтернативні джерела енергії. Європі легше знаходити нових постачальників, а от Росія неспроможна замінити Європу новими споживачами.

Відео дня

Путін також зазнає невдач на полі бою. Українці звитяжно чинять опір за допомогою вогневої потуги Заходу. Розглянемо ситуацію: Путін назавжди відштовхнув Європу. Навіть якщо він отримає Україну, вона буде спустошена та некерована. Російська армія ослаблена. Його економіка не має майбутнього без закупівлі нафти і газу Європою за відсутності ринку Китаю. Європейський Союз і Великобританія запроваджують санкції та обіцяють перестати покладатися на російську нафту, газ і вугілля. Енергія та продовольство є джерелом життєвої сили економіки, і путінську вепонізацію і того й іншого ніколи не забудуть.

Путін не зможе замінити ринок Європи ринком Китаю та іншими азійськими ринками протягом багатьох років, до того ж трубопроводи через величезні території старіють, коли йдеться про природний газ. Що ще?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X