Сусіди України схвильовані. Що задумав Путін?

23 червня, 19:14
Ексклюзив НВ
Тімоті Еш: Чи зможе Путін дозволити собі відкривати нові фронти та розтягувати свої сили, коли він все ще веде запеклу битву на Донбасі (Фото:REUTERS)

Тімоті Еш: Чи зможе Путін дозволити собі відкривати нові фронти та розтягувати свої сили, коли він все ще веде запеклу битву на Донбасі (Фото:REUTERS)

Зі зрозумілих причин всю увагу було зосереджено на Україні, але ризики, схоже, зростають і навколо її кордонів

Цинік у мені каже, що дим у цьому регіоні рідко буває без російського вогню. Тут ви знайдете швидке підбиття підсумків.

Казахстан — уся увага зосереджена на коментарях президента Токаєва на економічному форумі у Санкт-Петербурзі, де він відкинув законність анексії «ДНР» та «ЛНР» і наполягає на суверенітеті. Це було сприйнято як сміливий вчинок, оскільки Токаєва запросили на саміт, щоб продемонструвати лояльність до Москви. Адже російські війська, які діяли у складі ОДКБ, втрутилися, щоб зберегти його режим при владі після соціальних заворушень на початку року.

Відео дня

Його заяву було сприйнято як образу Росії та Путіна, який був з ним на сцені, і Путін завдав удару у відповідь. Він принизив Токаєва, неправильно вимовивши його ім'я — це виглядало дуже постановочно. Вважаю, питання тут у тому, чи запитали Токаєва про це спеціально? Йому поставили запитання про статус «ДНР» та «ЛНР», і через делікатність проблеми північного Казахстану та побоювання, що Росія може спробувати «відгризти» цю територію для побудови Великої Росії, він ніколи не зможе сказати що-небудь на підтримку тиску Росії на «ДНР» і «ЛНР». Якби він сказав інакше, то підіграв би опозиції вдома, яка рішуче підтримує Україну.

Можливо, Москва просто побачила в цьому безпрограшний варіант — Токаєву поставили запитання, і воно має або аргументувати на підтримку анексії/незалежності «ДНР/ЛНР», а потім підкреслити свою лояльність/залежність від Москви. Або ж, як з’ясувалося, він виявляє нелояльність до Путіна, відкидаючи утворення «ДНР» і «ЛНР», і цим створює обґрунтування для того, щоб Росія «відкусила» північний Казахстан.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X