Навіщо насправді Путін відвідав Маріуполь
Зауважте, що Путін завжди йде на ескалацію перед великими переговорами. Цього разу він мав обмежені можливості
Я вважаю, що поїздка Путіна до Маріуполя була піаром перед візитом до Росії Сі. Зауважте, що Путін завжди йде на ескалацію перед великими переговорами, і я думаю, що цього разу він мав обмежені можливості для ескалації — адже все, що має наслідки для глобального ринку, шкодить Китаю. Тож це був своєрідний виклик: «Погляньте на мене, я можу проїхатися Маріуполем уночі!»
Мабуть, після звинувачення Путіна Міжнародним кримінальним судом у воєнних злочинах він також хотів дати зрозуміти, що його це зовсім не хвилює, а окуповані території належать Росії.
Гадаю, він має намір окреслити межі дозволеного для Сі, хоча, як це узгоджується з 12 пунктами мирного плану Сі, і, зокрема, пунктом 1 — повага до суверенітету інших країн — важко зрозуміти. І Україна ніколи не прийме цього.
Проте Путін слабкий і вступає в ці переговори з позиції реальної вразливості. Цікаво, яку ціну Сі призначить за порятунок Путіна.
Путін вступає в ці переговори з позиції реальної вразливості
Показово, що в умовах банківської кризи Сі нервуватиметься з приводу міцності світової економіки, у збереженні якої США і Китай зацікавлені передусім.
Війна Путіна в Україні є додатковим ускладненням — згадайте, як у 2008 році Китай працював із Великою двадцяткою (якою вона тоді була), а потім з G8, щоб вивести нас із глобальної фінансової кризи.
Щодо поїздки Сі — він має щось отримати від неї. Що саме?
Сі стоїть перед вибором: подвоїти підтримку Путіна та озброїти його для продовження війни в Україні чи просувати якісь мирні зусилля.
У першому випадку він просто втратить глобальний Південь, тому я все ж таки думаю, що Китай збирається допомогти Путіну знайти вихід із ситуації.
Переклад NV
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV