Путін продовжує тиснути. У чому його план?

29 вересня, 12:45
Ексклюзив НВ

Мені здається, що Путін зараз діє цілком логічно

Він програє війну, він розуміє, що на нього чекає принизлива поразка в Україні. Він не може зрівнятися з Україною з погляду мотивації, підстав, а тепер ще й технологій та озброєння — без цього йому доводиться використати ядерний варіант, який буде програшним. Він не може зберегти те, що нині контролює — наступ у Харкові це довів.

Відео дня

Отже, стратегія зараз полягає в тому, щоб спробувати змусити Україну та Захід піти на переговори — він хоче зберегти те, що має, а саме — Донбас, Крим і коридор суходолом до Криму. Він думає, що міг би продати це вдома як перемогу.

І його стратегія форсування переговорів полягає у створенні низки точок тиску:

Референдуми на окупованих територіях, а потім натяк на застосування ядерної зброї, це сигнал про те, що ці землі належать росіянам. Це путінська червона лінія, і він у жодному разі не відступить, а вдасться до ядерного варіанту захисту їх. Цифра в 90% з лишком, які «підтримають» приєднання до Росії (у цих сфальшованих виборах), потрібна тільки для того, щоб обдурити світ, що якимось чином анексія цих територій популярна.

Путін використовує всі наявні можливості для блефу

Мобілізація росіян, хоч і хаотична, більше спрямована на те, щоб показати, що Росія в цій справі надовго. Хаотичний характер мобілізації свідчить про те, що Росія фактично не може витримати тривалої війни, болючим способом змушуючи брати участь у ній ще непідготовлених, погано озброєних росіян і ризикуючи великими жертвами та безліччю незадоволених солдатів, які повертаються додому. Ідея про те, що Росія може витримати сотні тисяч жертв, таких як у Першій та Другій світових війнах, просто не викликає довіри у світі соціальних мереж. Подивіться те, що відбувається у Дагестані.

Що довше триватиме цей конфлікт, то більшим буде ризик масових соціальних заворушень — тут Путін порушує суспільний договір.

Енергія — в Європі 1 жовтня починається опалювальний сезон, і атаки на Північний потік, і відрізання газових потоків через Україну почалося після сварки Газпрому та Нафтогазу. Я думаю, що Путін тут намагається максимально натиснути на Європу через енергетичний канал, щоб змусити європейців прогнутися та підштовхнути Україну до столу переговорів.

Занепокоєння також викликає те, що Росія може загрожувати західним підводним телекомунікаційним кабелям — зверніть увагу, керівник збройних сил Великобританії минулого тижня зустрічався з військовим аташе Росії у Великобританії, і під час зустрічі пролунали попередження про наслідки таких дій.

Путін хоче вести переговори, він використовує всі наявні можливості для блефу — мобілізація, я думаю, це слабкий блеф, ще один варіант — енергія — я думаю, чи зможе Європа витримати цей шторм, і питання в тому, чи реальна ядерна загроза.

Чи здригнуться Україна і Захід? Для мене це залежить від українців, які ведуть бойові дії, та від США, які надають більшу частину обладнання та фінансування, які є ключовими персонажами, котрі ухвалюють рішення. Я не думаю, що вони поступляться.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Переклад НВ

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X