Каддафі став вигнанцем. Що чекає на Путіна після рішення кримінального суду в Гаазі
Рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт Путіна посилить ізоляцію Росії та значно послабить особисту позицію Путіна
17 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі звинуватив президента Росії Володимира Путіна і видав ордер на його арешт. Це звинувачення, найімовірніше, матиме далекосяжні наслідки і особисто для Путіна, і загалом для Росії.
В ордері йдеться, що Путін «імовірно несе відповідальність за воєнний злочин щодо незаконної депортації населення (дітей) і незаконному переміщенню населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації. Є розумні підстави вважати, що Путін несе персональну кримінальну відповідальність за вказані злочини».
МКС є порівняно новою міжнародною організацією. Він був створений у липні 1998 року й офіційно заснований у 2002 році. Нині його статут ратифікували 123 країни. До них входять усі країни Південної Америки, усі країни ЄС, більшість Океанії і приблизно половина Африки. Усі ці країни тепер теоретично взяли на себе зобов’язання заарештувати Путіна. Жодний суверенний імунітет не захистить його.