Путін все ще у грі? Про що говорить часткова мобілізація у Росії

22 вересня, 10:57
Ексклюзив НВ
Тімоті Еш: Путін відчайдушно зараз потребує переговорів (Фото:REUTERS)

Тімоті Еш: Путін відчайдушно зараз потребує переговорів (Фото:REUTERS)

Як відзначають багато військових оглядачів, часткова мобілізація мало що змінить на полі бою в найближчому майбутньому

І як взагалі Путін збирається озброювати цих 300 000 нових вояків, коли він щосили намагається переозброїти сили, які вже відправили в цю м’ясорубку в Україні?

Відмовившись від повної мобілізації, він лише підкреслює, що боїться загальної мобілізації та тотальної війни, оскільки знає, що:

Відео дня

а) як тільки він це зробить, він має перемогти;

б) якщо він це робить, то це має бути ефективно, тому озброєні війська треба зробити дієвою силою, а не якимось натовпом. Недобре мати мільйони озброєних людей, погано навчених, розбитих в Україні, які повертаються додому злими;

в) просто показує, що він розуміє, що коли молоді люди з Москви та Пітера помиратимуть на чужому полі бою, у нього будуть серйозні проблеми вдома.

Сенс тут у тому, що часткова мобілізація плюс оголошення референдуму на окупованих територіях призначено більше для зовнішнього споживання, для України та її західних союзників, щоб сигналізувати про те, що Путін все ще надовго у цій грі, але що він хоче вести переговори.

Перебуваючи зараз у програшній позиції, Путін, безумовно, погодився б на припинення вогню, яке б кристалізувало ті досягнення, які він має нині — а по суті, ще невеликий шматочок Донбасу плюс південний сухопутний міст у Крим. Проблема — і він це знає — у тому, що чим довше цей конфлікт триває, тим краще буде озброєно українців для того, щоб повернути територію.

Час тут не на боці Путіна. Українці та їхні західні союзники це знають. Але він сподівається, що м’які західноєвропейці змусять українців погодитись зараз піти на переговори і дозволити Путіну зберегти те, що він має. Опитування громадської думки показують, що близько 90% українців проти поступок — після воєнних злочинів у Бучі, Ізюмі та ін.

Тож я розглядаю останні дії Путіна як прояв його слабкості. Він відчайдушно зараз потребує переговорів.

Зброя масового знищення?

Ну, використає він тактичну ядерну зброю, і що далі? Найімовірніше, на полі бою це мало що змінить, але ще більше затвердить Захід і не лише проти парії Путіна. Тоді немає шляху назад, не буде жодних переговорів. Він покінчив із Заходом назавжди, і, ймовірно, тоді навіть Китай, Індія, ПАР, БРІКС і весь інший світ, що не приєднався, повстануть проти нього.

ЗМЗ є фактором стримування. Щойно її використають, її сила фактично зникає. Якщо він застосував зброю масового знищення, то як щодо ризику зараження Чорного моря та Росії? І як до цього поставляться такі країни, як Туреччина?

Переклад НВ

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X