Справжня сутність. Що являє собою путінізм

6 липня, 13:25

Більшовики хотіли нав’язати всьому світу новий комуністичний порядок, а Путін та його поплічники мріють про всесвітнє домінування Росії

Послухав інтерв'ю відомого російського журналіста Олексія Венедіктова із відомим російським політологом Володимиром Пастуховим, який уже давно мешкає на Заході. Під час своєї розмови співрозмовники побіжно дійшли висновку, що зараз у путінській Росії чорносотенці перемогли більшовиків, у тому сенсі, що ідея національної великодержавної ненависті до всякого роду «іновірців» (тобто чорносотенство) перемогла ідею соціальної, класової ненависті, ненависті бідних до багатих, пролетаріату до буржуазії, чесних людей до високопоставлених злодіїв та корупціонерів (тобто ідею більшовизму).

Відео дня

Але ж «більшовизм» — це ідея класової боротьби і класової ненависті, це ідея грандіозної перебудови світового порядку. Це, до речі, опосередковано наголосив і Володимир Пастухов. І в цьому сенсі треба визнати, що путінізм, який переміг у сучасній Росії, — це синтез «чорносотенства» як шаленого російського націоналізму, великодержавного шовінізму, з «більшовизмом», як ідеологією глобального перебудови світу.

Поки не пізно, Путіна треба зупинити

З «більшовизму» Путін прибрав ідею соціальної справедливості та замінив її специфічною ідеєю «великодержавної справедливості», суть якої в тому, що право вирішувати мають тільки великі держави, а всі інші держави мають лише обмежений суверенітет, і повинні покірно виконувати волю «головних» держав. І якщо раніше Путін ще був готовий домовлятися з іншими «великими державами» про поділ сфер впливу, про нову «Ялту», то тепер він висуває ультиматуми, намагається нав’язувати свою волю шляхом прямої та повномасштабної війни.

Більшовики намагалися зруйнувати весь «старий світ» і роздмухати пожежу світової революції, а Путін руйнує правовий порядок міжнародних відносин, що склався після Другої світової війни, замінює міжнародне право на право сили і право війни, провокує нову світову війну і підштовхує світ до ядерного апокаліпсису. Більшовики хотіли нав’язати всьому світу новий комуністичний порядок, а Путін та його поплічники мріють про всесвітнє домінування Росії. І в цьому сенсі, а також за застосовуваними методами, Путін йде стопами Гітлера. І це не «рашизм», це путінський фашизм. Давайте визначати це його справжньої сутністю.

Сон ліберального розуму породив політичне чудовисько на ім'я Путін. Путінізм поєднав у собі і чорносотенщину, і більшовизм, і гітлеризм. І це лише посилює його небезпеку, і для нас, і для всього світу, і для Росії. Поки не пізно, Путіна треба зупинити. І це можливо зробити лише воєнним шляхом.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X