Путін грає в кішки-мишки. Що робить Європа?

4 серпня, 12:30
Ексклюзив НВ

Путін своїми іграми в кішки-мишки підштовхує Європу до енергетичної кризи та рецесії

Європа спала до лютого — доти, поки Путін, заявивши, що не вторгатиметься в Україну, не почав, подібну до Сталінградської битви, облогу міст розміром із Дрезден, Ліон чи Геную, завдаючи ударів по мирних жителях, руйнуючи будинки і спалюючи посіви. Тепер він безпосередньо атакує решту Європи і підштовхує її до енергетичної кризи та рецесії своїми іграми у кішки-мишки. Він урізав обсяги газу, зажадав турбіну, натякнув, що, можливо, ніколи більше не поставить газ, визнав, що турбіна не потрібна, знову увімкнув газ на одну п’яту необхідного обсягу, сказав, що потрібна ще одна турбіна, і заявив, що газ взагалі не постачатиметься цієї зими.

Відео дня

Пізніше він погодився зняти блокаду, щоб дозволити експортувати українське зерно до голодуючих країн Африки та Близького Сходу, і наступного ж дня розбомбив експортні термінали. Єдина приємна новина полягає в тому, що Європа, нарешті, усвідомлює, що має справу зі ще одним божевільним, який мучить свою здобич, перш ніж з'їсти її, і що час готуватися до битви.

«Європейські лідери мають поводитися як дорослі і визнати, що Путін давно оголосив їм війну. Він виходить за межі дозволеного, і це працює. Він продовжуватиме підвищувати ставки і займатися масштабнішим шантажем, — заявив в інтерв'ю Юрій Вітренко, генеральний директор українського енергетичного конгломерату. — Ми повинні працювати разом і не дозволяти Путіну повірити, що він узяв гору. Якщо Путін повністю перекриє експорт газу до Європи, ситуація буде складною, але не фатальною. Ціни будуть високими, людям доведеться економити газ та енергію, але ніхто не помре».

Європейська комісія прийняла близько до серця звинувачення у «шантажі», висунуте Вітренком, і одразу ж розробила аварійний енергетичний план, щоб нормувати та розподіляти газ для того, щоб пережити зиму. (До вторгнення частка путінського ринку нафти і газу в Європі становила 40%). Деякі країни заборонили кондиціювання повітря, скоротили громадський транспорт, приглушили вуличні ліхтарі, почали заохочувати віддалену роботу та навчання, нормували розподіл бензину та заборонили нічні зміни. Ступінь страждань варіюється в залежності від залежності країни від Росії.

Але останніми днями інтонація нагорі змінюється.

Показати ще новини
Радіо НВ
X