"Маленькі" підприємці у великому місті

0 коментувати
На кожного третього підприємця Києва складено акти щодо нецільового використання приміщень

Ми всі вчимося жити в умовах кризи. З 2013 року гривня девальвувала більше ніж втричі. Це зачепило бізнес, який намагається розвиватися в непростих умовах економіки. Взяти лишень орендні ставки на комунальне майно, які суттєво зросли, оскільки прив’язані до курсу долара.

Бізнес отримує дохід у гривні. У порівнянні з 2013 роком, купівельна спроможність населення знизилася. За даними ООН, за межею бідності проживає більше 80% українців. Тобто потрібно реально розуміти: неможливо платити більше, коли заробляєш менше. Затверджені ставки є економічно необґрунтованими, що призводить до скорочення кількості робочих місць та бюджетних надходжень. Підприємці змушені розривати договори оренди та залишати комунальні приміщення. Дивіться самі: середня вартість квадратного метра у комунальних приміщеннях коштує 400 грн, а у комерційних – 250 грн. Хто у таких умовах обиратиме перше?

Орендні ставки за користування комунальним майном  містяться у положенні «Про оренду майна територіальної громади міста Києва». Проте на момент затвердження даних норм не враховували економічну ситуацію в країні та стан справ малого та середнього бізнесу. Якщо до цього додати збільшення адміністративного та податкового навантаження, перед підприємцями, безперечно, постає питання рентабельності їхньої справи. На сьогодні понад 30% бізнесменів мають заборгованість перед містом за користування комунальним майном.

А якщо взяти до уваги й те, що наша країна декларує свої наміри на вступ до ЄС, то частка  малого бізнесу у формуванні ВВП країн Європи сягає від 47% до 63%, тоді як в Україні лише 12%.

Понад 30% бізнесменів мають заборгованість перед містом за користування комунальним майном

І зрозуміло: якщо зменшити відсоткові ставки, то на папері ми отримаємо зменшення доходу до бюджету, але на практиці ці втрати будуть мізерними. Адже сьогодні більшість підприємців для збереження свого бізнесу змушені працювати у незаконній площині, змінюючи функціональне призначення у договорах оренди. Уявіть тільки, що на кожного третього підприємця Києва складено акти нецільового використання приміщень. Підприємці хочуть працювати не порушуючи закон, проте з таким нарахуванням орендної плати це майже нереально.

І найголовніше, необхідно розуміти, що бюджет міста зменшиться через зменшення відсоткових ставок, проте він втрачатиме ще більше, якщо підприємці будуть змушені розривати договори оренди та залишати комунальні приміщення. І тенденція щодо користування комерційним, а не комунальним майном з кожним днем лише стає все більш очевидною.

Згідно з інформацією щодо семи районів столиці, у період з вересня 2014 року до квітня 2015 року було розірвано 187 договорів оренди, а у період з квітня минулого року до квітня цього року їх стало майже вдвічі більше – 360. При цьому, загальна площа залишених приміщень зросла більш ніж у 2,5 рази. Це відбулося через традиційне щорічне затвердження нових орендних ставок. За  час невикористання цих приміщень оплата земельного податку, комунальних послуг та витрат на  охорону буде оплачуватися за рахунок бюджету міста, а не за рахунок підприємців. Тому постає логічне питання: що дешевше для міста, зменшити ставки, та наповнювати бюджет, чи витрачати кошти на утримання приміщень?

Спільно з депутатом Максимом Конобасом ми напрацювали відповідні зміни до рішення Київської міської ради. З його допомогою ми надамо 50-відстокову знижку від встановленої орендної плати, визначеної за результатами конкурсу. Така знижка буде дійсною до 31 грудня 2017 року. Нагадаю, поки орендні ставки встановлюються на рік від дати прийняття рішення. Ця пільга не застосовуватиметься до високорентабельного виду бізнесу, а також до всіх об'єктів, які були здані в оренду на умовах конкурсу.

Насправді, це найменше, що ми поки можемо зробити для розвитку малого підприємництва. Важливо пам'ятати, що без нього інноваційно-орієнтована європейська держава, по суті, розвиватися не може.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.