Чому на кредитах від МВФ далеко не заїдеш

3 коментувати
Україна отримала нові кредити. Від Міжнародного валютного фонду – $1 млрд., від ЄС – 600 млн. євро. Перемога? 

І так, і ні. Нам потрібні ці кошти, бо в найближчі три роки Україна мусить повернути кредиторам $12,5 млрд. Без продовження співпраці з кредиторами ми не зможемо обслуговувати попередні запозичення, але чи є це визнанням українських реформ?

Високопосадовці говорять про нові транші як про велику заслугу влади. І це лякає, бо економічні реалії зовсім інші.

Три важливих факти, про які варто пам’ятати:

- понад 60% громадян в Україні живуть за межею бідності. За Індексом людського розвитку ми займаємо 84-те місце в світі. У порівнянні з минулим роком – «мінус» три позиції;

- експерти міжнародних організацій прогнозують, що у 2017 році світова економіка зросте на 3,3%, тоді як українська – на 2%. Далі у кращому випадку ми вийдемо на середньосвітові показники;

- прикриваючись співпрацею з кредиторами, українські чиновники продовжують боротися з тими, хто намагається ставити незручні запитання і контролювати їх дії. А саме – з малими підприємцями та середнім класом.

Реформи – це коли українські громадяни мають середній дохід хоча б на рівні 500-1000 євро

Один з пунктів в тексті нового Меморандуму з МВФ: «Ми значно посилимо вимоги до режиму спрощеного оподаткування, який створює суттєву прогалину в нашій системі оподаткування, з 1 січня 2018 року».

Хочу попередити: у разі  «посилення вимог» на вулицях опиняться сотні тисяч людей. Малий і середній бізнес – це 79% від усіх зайнятих в Україні. Тому за жодних умов не можна допустити ліквідації спрощенки.

Загалом українська економіка щороку повинна зростати на 8-10%.

За рахунок кредитів цього не зробиш, потрібні справжні зміни:

- податкова реформа;

- незалежний суд і гарантії права власності;

- зміна системи регулювання економіки;

- стимулювання приватної ініціативи;

- зміна грошово-кредитної політики і фінансування інноваційних проектів. 

Тоді є шанс, що за 20-25 років ми наздоженемо Польщу, інші країни Центральної Європи і почнемо платити нормальні зарплати та пенсії. Бо нинішні темпи росту економіки в 1-2% – це консервація бідності. Саме про це повинні пам’ятати українські чиновники, коли говорять про «визнання реформ». 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.