Про скандальну правку до закону про Антикорупційний суд

14 червня 2018, 03:13
2557
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ця правка дозволить фігурантам десятків справ НАБУ скористатися послугами рідних, корумпованих апеляційних суддів

Як це сталося

1. Я не є членом профільного комітету, але я був на його фінальному засіданні, і пам'ятаю, що ні під час обговорення, ні під час оголошення ця правка головою комітету не зараховується. Стенограми ще немає, але ми переглянули прямі стріми – правка таки не озвучувалася.

2.Цю правку не озвучували також під час обговорення і голосування в сесійній залі. Виступаючи з трибуни, голова комітету зачитав усі головні правки до документа, крім цієї. Це теж можна перевірити у стенограмі засідання парламенту. Після перерахування всіх правок була лише одна фраза «та інші техніко-юридичні правки». Але. Це – не техніко-юридична правка, а істотне доповнення, що міняє суть документа, яку голова комітету зобов'язаний був зачитати, але не став.

3.Єдиний документ, де я знайшов згадку цієї правки, – це стенограма попереднього засіданні профільного комітету від 21.05, де є така фраза:

"Так само враховано вимогу Венеційської комісії про те, щоби судовий розгляд тих кримінальних проваджень, які розпочато в судах першої або апеляційної інстанції до початку роботи Вищого антикорупційного суду продовжувався…продовжували розглядатися в цих судах."

Відверто кажучи, передбачити такий рівень шахрайства було неможливо

Але. По-перше, у жодному офіційному документі або релізі Венеціанської комісії такої вимоги немає. По-друге, ця версія змін не була відображена в таблиці до другого читання, яку ви можете самі знайти на офіційному сайті Верховної Ради.

Думаю, було б правильно всі ці запитання поставити голові комітету Верховної ради з питань правосуддя Руслану Князевичу.

Чим це небезпечно

Строго кажучи, цей невеликий абзац дозволить апеляції у всіх справах НАБУ, які зараз у судах і будуть передані в суди загальної юрисдикції до запуску Антикорупційного суду, розглядати в чинних корумпованих судах. Це може торкнутися Миколи Мартиненка, Романа Насірова, Геннадія Труханова, Олександр Онищенка, Борислава Розенблата та інших. Загалом приблизно 130 справ.

Як це виправити

Є два способи. Перший – уже зараз подати окремий законопроект зі змінами до підписаного закону. Другий – дочекатися другого читання президентського законопроекту про судоустрій і зареєструвати відповідну правку до другого читання. Це поки не катастрофа, але цю неприховану індульгенцію в будь-якому разі треба скасовувати.

І останнє. Я не знімаю відповідальності з себе, оскільки голосував за цей варіант законопроекту. Але відверто кажучи, передбачити такий рівень шахрайства було неможливо.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:33

article_img
Сербські ЗМІ повідомили про затримання бойовика, який міг готувати замах на Путіна
LIFE

Вчора, 11:24

article_img
Україна - на 39 місці. Названо країни, які будуть найпопулярнішими в Instagram в 2019 році
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто