Про фермерів, айтішників та вічну земельну реформу

29 травня 2017, 16:03
2945
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Про фермерів, айтішників та вічну земельну реформу - фото
Земельне питання загрожує стати вічним і зіпсувати вже багато поколінь українських політиків, позбавивши законного доходу багато поколінь українських селян

Кабмін зібрав фермерів, і ті висловилися проти ринку землі. Що сказали інші учасники процесу, поки неясно. Але всі разом вирішили розробляти проект земельної реформи. В черговий раз. Судячи з усього, законопроект потрібно створити за принципом «іди туди, не знаю куди, зроби те, не знаю що» щоб задовольнити всі сторони. Що неможливо. І поки Кабмін буде боятися побачити під своїми стінами пару корів і депутатів, що їх цілують, просунутися вперед не вийде, а реалізація вже готових концепцій буде гальмуватися. Тому що господарі корів і господарі депутатів найбільше хочуть, щоб нічого не змінювалося. І система продовжувала їм допомагати. Намагаючись знайти ідеальне рішення, якого немає.

З фермерами все ясно. Вони проти будь-якого ринку землі. І чим більш ринковим буде ринок, тим більше вони будуть проти. Логічно. Адже фермери отримують дешеву оренду саме тому, що ринку землі немає. І вони віджимають селян. І заробляють надприбутки, користуючись недосконалістю системи. Відправляючи свою продукцію на експорт, конкуруючи з виробниками зерна, що працюють на розвинених ринках, де є ринок землі і вартість оренди набагато вище.

Пропоную також зібрати айтішників і обговорити з ними курсову політику Нацбанку. Айтішники, які працюють в доларах на аутсорсі, із задоволенням запропонують активно послаблювати курс гривні. Можна навіть для цього друкувати гривню випереджаючими темпами, як пропонують поборники участі НБУ в зростанні ВВП. Тоді з кожним днем вони ставатимуть багатше середнього українця. Їх рівень життя буде зростати. Та й потік туристів зросте, які прилітають до Києва, Львова чи Одеси за дешевим пивом та іншими дешевими задоволеннями.

Фермери отримують дешеву оренду саме тому, що ринку землі немає. І заробляють надприбутки, користуючись недосконалістю системи

Також можна зібрати маршрутників і проголосувати проти введення камер на дорогах. І, звичайно, не забувши узгодити з ними зменшення бюджету міста на комунальний транспорт. Адже якщо встановити камери на дорогах і підвищити якість транспорту, то скоро в містах зникнути маршрутки. А це удар по вітчизняному малому бізнесу. Явно інспірований виробниками автобусів з Чехії. Подвійний удар: і по безробітним із Закарпаття, які не зможуть возити людей по Києву, і по вітчизняному автопрому, позбавленому ринку збуту.

Таксисти висловляться проти Uber, а власники готелів підтримають закон, за яким не можна здавати квартири в оренду подобово. Їх теж треба зібрати разом і внести відповідні законодавчі зміни. І додатково обмежити можливість будь-кому із чужих забирати пасажирів на вокзалі та в аеропорту. А то люди там сидять годинами, здоров'я не бережуть, а потім їх законний 300% прибуток перебивають зальотні.

І так, треба обов'язково зібрати контрабандистів і запитати у них, що вони думають про чеки при продажу імпорту в ритейлі. І про те, чи треба вводити РРО. Вони доведуть, що не можна ображати маленького підприємця. На якому тільки і тримається українська економіка, даючи тисячі робочих місць. Та й села біля кордону, де розгорнулася душа українського архітектора, є гордістю країни, які ми показуємо іноземцям, щоб вони не думали ,що приїжджають в країну третього світу.

Тисячі чиновників, зібрані у цьому ж залі, скажуть вам, що приватизація шкідлива. Щиро скажуть. Особливо для цих чиновників, адже тоді вони втратять контроль над підприємствами. І тоді, о горе, їх власниками можуть стати іноземці. І прибуток компаній зможуть вивезти за кордон, як дивіденди. Поки ж у заводів взагалі прибутку немає, зате у чиновників є будиночок в Іспанії і діти в Лондоні. І що ж, якщо провести приватизацію, то українці позбудуться доступу до освіти за кордоном. Хто ж тоді буде прищеплювати європейські цінності, якщо діти чиновників будуть змушені вчитися у районних школах.

Ну і нарешті, асоціація суддів, звичайно, буде проти судової реформи, а профспілка прокурорів ніколи не підтримає боротьбу з корупцією. Адже це порушує цілісність системи. Вона перестане працювати. А дружини прокурорів і суддів більше не зможуть отоварюватися в Санаханті. І тоді у власниці останньої настануть важкі часи, адже ніхто інший не буде купувати у неї леопардові лосини на $10 тис. Постраждає вітчизняний бізнес. Це ж очевидно.

І так, земля ж плоска. А хто проти, повинен бути спалений на багатті. Адже інакше, якщо допустити вільнодумство, провести реформи, то так і до революції недалеко. Щеплення робити почнуть. Вигадають пеніцилін. Літати почнуть і на машинах їздити, а прості ковалі назавжди позбудуться роботи. І все це замість того, щоб просто платити десятину і сподіватися на милосердя боже і молитву. Ну його в баню цей технічний прогрес...

Загалом, у сформованих систем завжди є прихильники. Ті, хто отримує вигоду при поточному статус-кво. Це як з дорогою Одеса-Київ після свят. Хтось їде прямо. А хтось обганяє по узбіччю і потім вклинюється назад. Для такого «Шумахера» його маневр виправданий. Він приїде додому раніше. Але всі разом водії приїдуть додому пізніше. Для суспільства такий маневр шкідливий. І це означає, що з ним потрібно боротися. І так, в результаті такої боротьби, будь то камери на дорогах або просто поліція, «Шумахер» повернеться додому пізніше, може навіть запізнитися на улюблений серіал. А може і на побачення. І його життя буде зруйноване. Але це не привід заохочувати його дії. Для суспільства не привід. Ось так і наші фермери. Їм дійсно стане гірше від ринку землі. Але сильних це зробить сильнішими. А слабких прибере. При цьому істотно підтримавши селян. Все суспільство від цього виграє. Крім айтішників. А то ж заведені інвестиції зможуть впливати на курс гривні і будуть сприяти зміцненню національної валюти. Але з іншого боку, ті самі айтішники зможуть інвестувати не тільки у квартири, але і в землю. Здаючи її в оренду тим же фермерам. Адже мріяти про яблуневий сад після хорошої кар'єри можуть не тільки герої корупційного фронту.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

LOL

Вчора, 17:17

thumb img
Священик зняв кліп про аварійні дороги на Львівщині - це кавер на пісню KAZKA Плакала
Країни

Вчора, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Інновації

Вчора, 22:04

thumb img
Плавуча Троєщина. У Гонконзі побудують величезні штучні острови для вирішення житлової проблеми