Українська мода на розчарованість

0 коментувати
Бути розчарованим у всьому і всіх легко – адже тоді і тобі самому можна нічого не робити

Найгірша мода нашого часу – мода на розчарованість і цинізм. "У цій країні завжди так", "нічого іншого й не очікував", "вони всі однакові, нічого не змінюється". Бути цинічним і наперед розчарованим у всьому і всіх стало круто. Молоді циніки з насмішкою і легким презирством дивляться на цей світ: їх нічим не здивуєш, ледь спробувавши життя, вони вже розчаровані та стомлені ним на багато десятиліть вперед. Парадоксальним чином цинізм і тотальна розчарованість стали синонімами сили, тоді як вони є кричущими симптомами слабкості.

Розчарованість – це іржа душі, розкладає все, до чого торкається. Вона повільно, але вірно підточує сили і здатна знищити навіть найвидатніших людей. Цинізм –лише визнання своєї слабкості та поразки. Але популярність цих почуттів зрозуміла. Бути розчарованим у всьому і всіх легко – адже тоді і тобі самому можна нічого не робити. Вважати, що змінити нічого не можна приємно - адже тоді твої невдалі спроби щось змінити у своєму житті і світі були не провалом, а неминучим підсумком і можна не починати з початку. Ось тільки наслідки таких настроїв неприємні: розчарованість заразна і вже дуже скоро охоплює і розкладає не тільки життя своїх носіїв, але і весь світ навколо. Так покрилося пилом століть безліч гідних людей, видатних компаній і великих держав.

Я не зустрічав жодної по-справжньому видатної людини, яка була би глибоко розчарована життям

Я не зустрічав жодної по-справжньому видатної людини, яка була би глибоко розчарована життям. Але я знаю безліч видатних людей, за зовнішньою прагматичністю і продуманістю дій яких лежить божевільний ідеалізм, вірність своїм дитячим ідеалам і романтичність у високому розумінні цього слова. Щоб бути ідеалістом і змінити світ, вам знадобиться дуже прагматично продуманий план. Але я не знаю, що здатне допомогти перемогти тому, хто дозволив розчаруванню перемогти себе.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.