У чому наша головна проблема

0 коментувати
Під несприятливими зовнішніми впливами наша рішучість повільно та непомітно руйнується

Головна проблема більшості людей і цілих країн – не обмежені стартові можливості, а обмежена воля до досягнення своєї мрії: "У цій країні нічого не можна змінити", "мені цього не добитися", "зараз не до того", "треба дивитися на речі реально".

Люди і, тим більше, країни рідко відмовляються від своєї мрії в якийсь певний момент. Радше, це схоже на процес накопичення втоми металом: під несприятливими зовнішніми впливами наша рішучість повільно і непомітно руйнується. Спочатку ми йдемо на невеликі компроміси та поступки. Потім цей процес набуває системного характеру та починає зачіпати всі сфери людської діяльності: від того, з ким ми будуємо відносини, дружимо і на якій роботі працюємо, до того, на що ми чекаємо від наших політиків.

Ступивши одного разу на цей небезпечний, але дуже комфортний шлях, дуже важко зійти з нього. Гадаю, кожен з нас знайомий з людьми і цілими компаніями, які щодня займаються самонавіюванням на тему того, чому їм нічого не вдасться і чому не варто навіть пробувати. До речі, нескінченне безцільне "мрійництво", яке ніколи не приводить навіть до спроби здійснити задумане, не менш небезпечно, адже, по суті, є такою ж підміною дій фантазіями.

Головна проблема свободи полягає не в тому, як її отримати, а в тому, як нею розпорядиться

Ми живемо в часи, коли кожен має безкоштовний доступ до більшої кількості інформації і знань, ніж мав президент США ще кілька десятиліть тому. Безліч вільних або сміховинно дешевих сервісів, програм, інструментів та інституцій дозволяють практично без грошей створити зі жменькою однодумців компанію або організацію, яка за своїми можливостями перевершуватиме цілі держави, що існували декілька століть тому. Касти і стани зникли, а головна проблема свободи полягає не в тому, як її отримати, а в тому, як нею розпорядитися.

Час припинити придумувати причини, чому ми не можемо щось зробити, і почати придумувати способи здійснення мрії.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.