Навіщо СБУ відкрила справу проти борців зі СНІДом

0 коментувати
Вчора у найбільші пацієнтські організації "Пацієнти України" та "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Нацполіція, ГПУ та СБУ прийшли вилучати документи

Тиск на громадських активістів набуває системного характеру. Спроба ввести електронне декларування для всіх підрядників антикорупційних організацій, потім атака на Центр протидії корупції, демонстративні побиття антикорупційних активістів в Харкові. А вчора у найбільші пацієнтські організації "Пацієнти України" та "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Нацполіція, ГПУ та СБУ прийшли вилучати документи.

У запиті СБУ причини сформульовані так, що змушують згадати формулювання КДБ під час славнозвісних "шпигунських" справ: "... діючи умисно та за попередньою змовою, за сприяння співробітників ФСБ РФ, розробили і впровадили схему виведення грантових коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Женева, Швейцарія) на тимчасово окуповану територію АР Крим для їх використання з метою фінансування терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР", інших антидержавних проросійських і сепаратистської рухів" .

Звичайно, грантові кошти можуть вкрасти, як і будь-які інші кошти – хоча пацієнтські організації регулярно проходять зовнішній фінансовий аудит і претензій у міжнародних донорів, які власне і дають кошти, до вищезгаданих організацій, наскільки мені відомо, не було. Можемо навіть допустити, що в рамках якоїсь фантастичної "схеми" було потрібно залучити тимчасово окуповані території та ФСБ – хоч все це починає звучати дивно. Але припустити, що керівництво двох найбільших і найповажніших пацієнтських організацій України – це законспіровані "ДНРівські" шпигуни, які крадуть міжнародні кошти навіть не для себе, а заради фінансування російських терористів, це вже щось з області комедійної фантастики.

Ці пацієнтські громадські організації були важливими рушіями передачі державних закупівель ліків до міжнародних організацій

Куди менш комічно звучить наступний збіг обставин. Ці пацієнтські громадські організації були важливими рушіями передачі державних закупівель ліків до міжнародних організацій. Навесні СБУ називало це "загрозою національній безпеці". А в серпні Рахункова палата видала офіційний звіт, який підтримав закупівлю ліків міжнародними організаціями, бо вона дозволила зекономити до 40% коштів держбюджету. Невдобно вийшло. Ну а тепер вони прийшли до пацієнтських організацій вилучати документи.

Звичайно, сподіваємося, що все це одне велике непорозуміння. А поки, здається, громадським організаціям варто почати вивчати західний досвід боротьби за мережевий нейтралітет, що забезпечує вільний розвиток мережі Інтернет. Тоді, під загрозою скасування мережевого нейтралітету, такі провідні інтернет-компанії як Facebook, Google, Amazon, Vimeo, Spotify, Reddit об'єдналися на його захист. На напади своїх опонентів вони відповідали спільними акціями протесту: від вивішування на своїх сайтах банерів з інформуванням користувачів про те, хто конкретно загрожує їх вільному користуванню інтернетом, до повного відключення сайтів на добу. Все це тоді дозволило мобілізувати користувачів і зірвати плани противників мережевого нейтралітету. Думаю, якщо б провідні громадські організації України об'єдналися і були готові на добу припинити свою роботу в знак протесту проти чергової атаки на громадянське суспільство, це призвело б до протверезного для багатьох ефекту.

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.