Липецька фабрика, опіумні війни та гра в бідність

14 коментувати
Ненависть до Липецької фабриці не стільки політична, скільки один із симптомів давньої хвороби нашого суспільства: гри в бідність

Вся ця історія народної ненависті до Липецької фабриці, напевно, найбільш фантасмагоричне, що є в сучасній українській публічній дискусії. Ті самі люди, які активно закликають бойкотувати російські товари імпортні товари, створені компаніями з російськими власниками, одночасно закликають припинити експортувати і продавати українське в Росії.

Свого часу держави регулярно влаштовували війни лише для того, щоб захопити ринки збуту. Наприклад, у 18 столітті англійці виявилися в дуже делікатній ситуації: у той час як в Європі китайські товари вважалися ознакою шику і користувалися величезною популярністю, сам Китай був слабко зацікавлений у західному імпорті.

Англія була змушена оплачувати свої закупівлі китайських товарів дорогоцінними металами. Торговий дефіцит стрімко зростав. До 19 століття, тим не менш, товар, здатний зацікавити Китай, було знайдено. Мова йшла про опіум, нелегальна британська торгівля яким в Китаї стала приносити колосальні прибутки. За оцінкою сучасників, наркоманами стали близько 20% чиновників Піднебесної. Проте китайці не були дурнями і жорсткими заходами змогли покласти кінець британській контрабанді опіуму. Обурена цим Англія оголосила війну Китаю. Так почалися знамениті "опіумні війни", результатом яких стало захоплення Британією Гонконгу, а також відкриття Китаю для іноземної торгівлі: насамперед, опіумом.

Фінансова успішність стає мало не синонімом розбещеності та аморальності

Відкрито торгувати опіумом нині не вийде, втім, шоколад непогано замінює його для широких народних мас. Абсурдна ненависть до Липецької фабрики в даній ситуації - не стільки політичний, скільки один із симптомів давньої хвороби нашого суспільства: гри в бідність. Це коли простий народ заздрить багатству і ненавидить тих, хто розбагатів, а інтелігенція багатства соромиться і не хоче вчитися тому, як створити багатство. Фінансова успішність стає мало не синонімом аморальності і розбещеності, а позитивний суспільний герой завжди бідний (а ще краще – мертвий, але про це якось наступного разу).

Тим часом, ці гроші лише свобода на особистому рівні і сила на рівні держави. Свобода жити і працювати так, як тобі хочеться. Сила, щоб відстоювати свою свободу і країну від агресії інших країн. Звичайно, абсолютна свобода, як і абсолютна сила, можуть розбестити і зламати людину або державу. Але, зрештою, це лише ресурси, які розширюють наші можливості. Поки суспільство не зрозуміє цього, перемогти у війні ресурсів і відбудувати успішну країну нам буде ой як важко.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.