Картковий будинок української освіти

5 коментувати

Що робити, коли провідні посади займають імітатори, а не справжні освітяни та науковці?

Колапс української освіти розгортається перед нами наче у сповільненій зйомці. Пам’ятаєте скандал навколо завкафедрою психіатрії Львівського медичного університету Білобривки, який в тезах доповіді на міжнародній конференції поширював карикатурну псевдонауку і печерний сексизм? Так ось: етична комісія університету проаналізувала доповідь «проХфесора» і визнала його невинним! На запитання журналіста Tvoemisto, чому комісія прийняла таке рішення, ректор ЛНМУ Борис Зіменковський ґрунтовно відповів: «Бо це етична комісія».

Виходить, своїм рішенням етична комісія університету підтримує тезу «проХфесора»: «Відкривати, проникати кудись – це суто чоловіча справа. Адже на проникненні кудись, в щось крутиться все чоловіче життя». Університет не бачить нічого неетичного в твердженні: «...задача, основне покликання жінки – це відтворення, тобто репродукція...». А ректор одного з провідних ВНЗ країни прикидається дурником і робить вигляд, що вважає науковим твердження свого завкафедрою: «Чоловік прощає і забуває –  жінка прощає, але не забуває. Ця якість ріднить жінок з кішками».

Варто почати думати про створення потужного широкого руху за боротьбу з псевдонаукоюЧому ректор Зіменковський знищує власну репутацію і репутацію університету посеред вступної кампанії, захищаючи жалюгідного псевдонауковця і сексиста? Справа не в конкретній людині чи ВНЗ – справа в святому принципі академічної кругової поруки. Бо поки доцент умовного університету зачитує лекції з роздрукованої статті Вікіпедії, завкафедрою пише псевдонаукові роботи, декан допомагає студентам «вирішувати питання» в обмін на «подяки», а ректор допомагає місцевому бізнесу освоювати університетську землю. І щоб ця профанаційна система працювала й далі, важливо, щоби всі робили вигляд, що не знають, чим займаються їх колеги. Бо якщо завкафедрою звільнить доцента за лекції з Вікіпедії, то декан мусить звільнити його за псевдонауку, а ректор – здати декана правоохоронним органам. Проте тоді так само щодо ректора мусить вчинити і Вчена рада університету, що складається з деканів. Це як картковий будиночок: витягнеш найнижчу карту – посипиться вся будівля. 

Що робити, якщо ми не хочемо, щоб знахабнілі псевдонауковці, що одне одного оголошують докторами і професорами,  надалі продовжували займатися профанацією за наші з вами податки? Що робити, якщо вас, як і мене, обурює, що провідні посади займають імітатори, а не справжні освітяни та науковці? По-перше, робити «доХторів» відомими на всю країну – вони цього дуже не люблять, бо абсолютно серйозно вже повірили, що вони не профанатори, а академічна еліта. По-друге, при відвертому потуранні псевдонауковців освітніми очільниками варто почати думати про створення потужного широкого руху за боротьбу з псевдонаукою в Україні та на підтримку справжньої науки. Інакше наслідки для нашої держави за 5-10 років можуть стати катастрофічними.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.