Гроші за нові знання

0 коментувати
У країнах, де введуть безумовний базовий мінімум, почнеться змагання популістів

Замість безумовного базового доходу нам потрібно серйозно дослідити можливість введення базового доходу, єдиною умовою для отримання якого є успішне навчання людини новим навичкам. Таку думку в інтерв'ю McKinsey Global Institute висловив Ендрю Ин —  один з найвідоміших дослідників штучного інтелекту та співзасновник Coursera.

Безумовний базовий дохід —  форма соціального забезпечення, згідно з якою кожен громадянин повинен отримувати безумовний мінімум грошового забезпечення без залежності від своїх статків чи будь-яких інших умов. Дехто розглядає його як панацею від потенційного глобального безробіття, спричиненого тотальною автоматизацією та засиллям роботів. Інші вказують на суто економічні складнощі реалізації ідеї та той факт, що безумовний базовий дохід не допомагає адаптуватися і процвітати в світі, що змінюється на шаленій швидкості, а лише дозволить людям хоч якось в ньому існувати.

Мене, як історика за освітою, непокоїть інша небезпека: політика в суспільствах, що введуть безумовний базовий мінімум, швидко перетвориться в змагання популістів "хто пообіцяє електорату більший гарантований мінімум". І, на відміну від всього іншого населення, у цільового для популістів електорату буде залізна причина демонструвати на виборах явку під 100%. А що відбувається з країнами, де до влади на хвилях популізму приходять фантазери-комуністи, ми вже бачили в 20 столітті неодноразово.

Освічені люди не схильні підтримувати популістів і фантазерів

Базовий дохід за умови навчання ж має багато переваг над класичною концепцією безумовного базового доходу.

По-перше, його отримувачі будуть мати не тільки гроші на мінімально гідне існування, а й стимул, щоб навчатися новим навичкам і, в результаті, мати більше можливостей знайти нову роботу чи заснувати свій бізнес. Таким чином, вкладені платниками податків в базовий дохід гроші зможуть повернутися в бюджет у вигляді податків з нових працюючих та нових підприємств. По-друге, отримувачі такого базового доходу матимуть відчуття гордості за те, що не просто отримали подачку, а заробили гроші тяжкою і чесною працею —  навчанням. Вони будуть зайняті справою, що є запорукою здорового психологічного стану. По-третє, освічені люди не схильні підтримувати популістів і фантазерів. Тож і цю небезпеку вдасться уникнути.

 Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу   Мнения Нового Времени

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.