Чи грає Путін за Трампа

1 коментувати
Можливість того, що Росія спробувала втрутитися в хід президентських виборів у США, здається дуже високою

Потішно, що наші прихильники теорії змов, які бачать "руку Москви" в кожному спалаху насильства і кожній політичній інтризі по всьому світу, мовчать про скандал в США, в якому російська змова насправді має місце бути і який так стрімко розгортається.

Виборчий штаб кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон звинуватив російських хакерів у виведенні з ладу поштових серверів демократів з метою вплинути на хід виборів президента США в інтересах Дональда Трампа, кандидата від республіканців. У п'ятницю, 22 липня, сайт WikiLeaks опублікував масив електронних листів, з яких випливало, що Національний комітет віддає перевагу супернику Клінтон в таборі демократів - Берні Сандерсу. Витік вже призвів до відставки глави комітету партії Деббі Вассерман Шульц і, безумовно, зіграє на руку Трампу, сіючи розбрат у стані демократів.

Те, що сервери Демократичної партії зламали "російські хакерські угруповання" (читай - російський уряд), у експертів вже не викликає сумнівів. Якщо це буде підтверджено офіційним розслідуванням ФБР, то США можуть серйозно посилити свою позицію щодо Росії: "гібридна" атака на самі Сполучені Штати - це зовсім інша справа, ніж зіткнення на периферії стратегічних інтересів Вашингтона. Ще до завершення розслідування під час інтерв'ю Обама визнав, що сценарій з російською спробою схилити результат виборів на користь Трампа "можливий".

Можлива вигода від обрання Трампа величезна, а ризики можуть здаватися Путіну цілком допустимими

Ще більш інтригуючим питанням, про яке останні дні пишуть провідні американські ЗМІ, є вкрай дивне співпадіння зовнішньополітичних поглядів Трампа і зовнішньополітичних інтересів Путіна, а також неодноразово висловлене республіканським кандидатом захоплення російським диктатором. Масла у вогонь підливають непрямі докази великих бізнес-зв'язків мільярдера Трампа з російськими олігархами. Та й сам кандидат від Республіканської партії відзначився, закликавши Росію знайти і зламати поштову переписку особистого поштового сервера Гілларі Клінтон. У своїй колонці в The New York Times "Трамп, сибірський кандидат" лауреат Нобелівської премії з економіки і впливовий публіцист Пол Кругман прямо натякає на те, що Трамп може перебувати під російським впливом. Більш обережний Vox говорить про можливий прямий вплив Росії на найближчих радників Трампа.

Наскільки реальними є лунаючі в пресі звинувачення? До закінчення офіційного розслідування про це можна тільки спекулювати, але втриматися від деяких висновків важко. Можливість того, що Росія спробувала втрутитися в хід президентських виборів у США, здається дуже високою: докази вкрай серйозні, можлива вигода від обрання Трампа величезна, а ризики можуть здаватися Путіну цілком допустимими, адже офіційно зв'язати "російських хакерів" і Кремль не вийде. Можливість того, що Трамп знаходиться під прямим російським впливом, здається відверто шаленою - але останні місяці змушують нас переглянути межі можливого на всіх фронтах. У будь-якому випадку, скандал загрожує не тільки вплинути на вибори президента США, але і стати ключовим для подальших геополітичних розкладів у всьому світі.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.