Це не за Європу, це за наше майбутнє

1 грудня 2015, 14:11
2248
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Через вас, замість того, щоб розвивати економіку, освіту, науку і культуру, ми змушені витрачати ресурси на боротьбу з системою

Це єдиний текст від українських громадських діячів, присвячений другій річниці Маршу Мільйонів та ідеї реформ в країні. Кожен, хто підтримує цю позицію, може опублікувати текст від свого імені. #занашемайбутнє #занашебудущее #forourfuture

Два роки тому Україна зробила історичний вибір. Люди вийшли на вулицю, вимагаючи справедливості і захисту своїх прав.

За цей час ми багато чого досягли: захистили свою свободу, скинули диктатуру, добилися підписання угоди про асоціацію з ЄС, провели вибори, прийняли реформаторські закони і взялися за перегляд суспільного договору. За все це український народ заплатив і продовжує платити величезну ціну. Логічно, що вимоги людей до влади стали значно вищими.

Два роки тому ми розуміли, що дива не станеться і відразу все не вийде. Ми були готові працювати, терпіти і жертвувати. Але нам складно було уявити, що чиновники та наближені до влади бізнесмени продовжуватимуть грабувати країну, прикриваючись тепер вже вишиванкою, Майданом чи АТО. Що гречка і тітушки на виборах так і залишаться безкарними. Що на своїх посадах працюватимуть ті, чиїми руками ще недавно будувалася диктатура: від суддів до членів Центральній виборчої комісії. Що головним партнером влади знову стане не суспільство, а вузьке коло тих самих олігархів, які виснажували країну за попереднього режиму. А ключові для країни рішення і далі будуть прийматися в колі сірих кардиналів, які керуються лише своїми меркантильними інтересами.

Шановні президент України, прем'єр-міністр, міністри та народні депутати! Люди все бачать і розуміють. Вони вже не вірять вашим виправданням. Корупційна метушня та імітація реформ знищують довіру українського суспільства і повагу зарубіжних партнерів. Ви думаєте, що час ще є. Мушу вас засмутити: люди на межі. Запит суспільства, озвучений під час Революції гідності, нікуди не подівся. Сьогодні ці вимоги об'єднують абсолютну більшість українців. І кожен день вашого зволікання вбиває шанси на повернення довіри людей.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте

З вашої вини ми втрачаємо час. Замість того, щоб творити - розвивати економіку, освіту, науку і культуру – ми змушені витрачати ресурси на боротьбу з системою. Системою, яку ви продовжуєте захищати і вигодовувати.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте. Ми готові нести відповідальність за майбутнє нашої країни. Тому ми не просимо, ми вимагаємо:

1. Почати реальну боротьбу з корупцією. Сконцентруватися на вищих ешелонах влади і зламати кругову поруку, призначивши ефективного Генерального прокурора, завершити люстрацію і реформувати державну службу за європейськими стандартами.

2. Відновити справедливість. Притягнути до відповідальності людей, які розікрали країну і призвели до насильства і вбивств на Майдані.

3. Домогтися верховенства права. Інтенсивно і рішуче проводити судову реформу, в якій було зроблено важливі кроки, але суспільство не відчуває впевненості в успіху.

4. Забезпечити прозорість влади. Відкрито проводити призначення на державні посади, припинивши практику підкилимних домовленостей і розподілу посад за політичними квотами на догоду сірим кардиналам.

5. Озвучити чіткий план. Як нам разом подолати економічну і гуманітарну кризу, як ми плануємо повертати Крим і окуповані території.

У вас все ще є вибір, ким увійти в історію: реальними реформаторами, які пожертвували особистими інтересами заради майбутнього країни, або тими, хто привів країну до розвалу через корупцію та неефективне управління.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:13

thumb img
Комік, Рейган, Квартал. Чи законна трансляція програм з Володимиром Зеленським у "день тиші"
Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Політика

Сьогодні, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко