Чи потрібні Україні дострокові вибори

2 коментувати
Зараз ми спостерігаємо процес дроблення політичного життя на масу партій, жодну з яких українці стабільно не підтримують

Потрібно постаратися уникнути дострокових парламентських виборів і дати час нинішнім політичним силам виробити консенсус з питання коаліції і уряду. В іншому випадку постраждають ті, хто весь цей час намагався щось робити для країни. Ті ж, хто сидів тихо, уникаючи відповідальності, виявиться у виграші.

У широких мас може бути викривлене уявлення про можновладців. Згідно з останнім опитуванням КМІС, Юлія Тимошенко та її партія «Батьківщина» очолили рейтинги симпатій населення: люди бачать Юлію Володимирівну на посту прем'єра (12,9%), а в ході парламентських виборів партію готові підтримати 9,5% респондентів - показник не такий і високий, але інші відомі партії отримали ще меншу підтримку.

У неї репутація опозиціонера, тому люди їй довіряють. Однак я не бачу, які кроки вона збирається робити на посаді прем'єра, який її економічний курс?

Повинні зміцнитися нові сили в політиці. У нас є прекрасні молоді чесні депутати. Потрібно дати їм можливість стати на ноги. Щоб їх почали впізнавати і могли порівняти з іншими. Але для цього знадобиться час.

Ми ще погано розуміємо, в якому світі живемо

Так, політичне життя в Україні зараз неактивне. З'явилося чимало нових облич, але тепер мають з'явитися і нові політичні проекти. Повинна сформуватися політична структура, а у лідерів - зрозуміла і прозора позиція, що не вимагає тиску для реалізації заявлених цілей. Неминуче перебудується і партійна система, у результаті чого вона позбавиться від характеру сімейних кланів та інших неформальних об'єднань, і стане дійсно представником інтересів населення, тенденцій в суспільстві і т. д.

Ми ще погано розуміємо, в якому світі живемо. Наше дозрівання в цьому плані співпаде з політичною структуризацією суспільства.

Поки ж ми спостерігаємо процес дроблення політичного життя на масу партій, ні одній з яких населення не демонструє стабільної та високої підтримки. Виключно механічним шляхом цю проблему не вирішити: давайте об'єднаємо всіх демократів та прибічників незалежності України, і зробимо одну партію. Часто лунають заклики, що нагадують тугу за керівною і спрямовуючою усіх рукою. Але це не вихід.

Політичні сили повинні групуватися навколо необхідних завдань. Причому не можна об'єднуватися навколо запитань на кшталт, чи буде Україна незалежною, чи залишиться вона демократією. Це аксіома, необговорювані цінності.

Багато в чому цей процес вже пройдено. Є всі підстави вважати, що протягом декількох років суспільство дозріє, щоб з більшим розумінням дивитися на те, що відбувається навколо. Залишається сподіватися, що процес буде супроводжуватися активністю населення, спрямованого на конкретні цілі: збереження навколишнього середовища, культурної спадщини і т. п. Це хороша школа для активної демократичної позиції.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.