Поклонська та нове російське православ'я

18 вересня 2017, 07:13
91
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Приснопам'ятний прокурор Криму Наталя Поклонська перетворюється на ідеологічного лидера православного руху екстремістів, що своїми діями нагадують ІДІЛ

А вона сама, з деякою часткою іронії, стала схожа на збірний образ аль-Багдаді та бен Ладена. Можливо, в її поведінці є особистісний привід, наприклад, жіноча самотність, але наслідки дуже сумні – спалений кінотеатр і два автомобіля, – пише Олег Панфілов для Крим.реалії.

Звичайно, в Росії не одна Поклонська заробляє кар'єру на православному екстремізмі, таких набереться вже кілька десятків лідерів і кілька сотень активістів. Серед них – ще один депутат Державної думи Віталій Мілонов, а також лідер КПРФ Геннадій Зюганов, який не проти поміркувати про «комуніста» Ісуса Христа, показуючи, що бездумність безмежна, а православна тема – гумова, до неї можуть прикластися все, навіть ідеологічні нащадки вбивць тисяч священиків і гонителів церкви за радянської влади.

Спочатку Наталя Поклонська просто любила останнього імператора Російської імперії Миколу II, встановила його бюст на території російської прокуратури Криму, влаштовувала фотосесії з ним, причому деякі фотографії цілком собі могли опинитися на обкладинках чоловічих журналів – стільки пристрасті і невідновної любові було в поглядах і рухах генерал-майора юстиції. Нікому не відомо, чи знала тоді Поклонська про те, що імператора розстріляли ідеологічні предки її президента Путіна, але вакханалія з царем продовжилася з переїздом прокурора в Москву після незаконних виборів на анексованій Росією території. Тепер у Поклонської була реальна влада і, головне, – телебачення, вона засяяла новими гранями свого інтелекту і можливістю показати себе у всій своїй красі.

Можна запідозрити Поклонську в тому, що вона погано знає історію Російської імперії, монаршого двору і добре відомі факти розпусти і численних коханців і коханок династії Гольштейн-Готторп-Романових, а також їх численних позашлюбних дітей. Поклонська цього не знає? Тоді що вона робить у вищому законодавчому органі? Питання риторичне, в сусідній будівлі сидить ще один «інтелектуал» – сенатор Дмитро Саблін, який не знав про походження Катерини II, яка народилася в 1729 році в прусському місті Штеттині й правила Російською імперією 32 роки, Sophie Auguste Friederike von Anhalt-Zerbst-Dornburg. Він до цих пір вважає, що вона споконвічно російська, сермяжная цариця.

За сто років комуністичної ідеології людей відучили знати історію, нав'язуючи їм марксистсько-ленінський варіант створення світу. Поклонська, Мілонов, Саблін і сотні інших сучасних фюрерів дивного «православ'я» – звідти, з того часу, коли комсомольці відловлювали молодь, яка йде до церкви на Великдень або Різдво, палили ікони і підривали храми. Більшовики не змогли запропонувати свою ідеологію, оскільки читати книги Леніна могли тільки виключно божевільні люди, і то не зовсім уявляли, як втілити в життя те «світле майбутнє», про яке так багато писав пролетарський вождь, що жодної хвилини сам не був пролетарем.

Всі сто років відірвана від коренів і традицій маса сліпо вірила в одне «світле майбутнє без опіуму для народу»

Більшовики вирішили обдурити людей іншим. Знищивши, як вони думали, релігію, насправді вони зробили з неї ерзац: свого бога – Леніна, апостолів з політбюро, свої молитви – пісні про радянську владу («я другой такой страны не знаю…»), навіть мощі свої є – в мавзолеї, мученики – «невідомі» і відомі солдати, матросови, панфілівці, Космодем'янська, велика частина з яких вигадана. Але на їх честь співаються пісні, складаються поеми, проводяться вечори пам'яті. Ось звідти й Поклонська – з тієї дивної ідеології марксистського «православ'я», дивного міксу з брехні. Поклонська вибрала собі нішу, не маючи ніяких інших здібностей, тепер вона стала захисницею імператора, не маючи до нього ніякого відношення, працюючи в кількох сотнях метрів від місця спочинку вбивці свого улюбленого царя.

Втім, до інтелекту і розуміння історії захоплення Поклонский біографією царя відношення не має, схоже, що їй все одно – де що лежить і хто кого шанує, вона може спокійно сидіти в одному залі і спілкуватися з членами фракції КПРФ, і на неї з лацкана комуніста дивитиметься вбивця, вигравіруваний на значку. Вона буде посміхатися, кивати головою, а потім проклинати режисера фільму «Матильда» про героїню одного із захоплень імператора, коли він був всього лише цесаревичем, а не вершителем доль своїх підданих. Олексій Учитель – і режисер відомий, і «кримнашевець», який підписав покаянного листа Путіну в складі яскравих представників радянської інтелігенції, що згадала давні традиції кремлівського епістолярного жанру. Вождям такий блюдолизм подобається, Путін може тепер стверджувати, що він, як Сталін, якого люблять не тільки окремі люди, а й цілі колективи.

Підписавши лист на підтримку захоплення Криму, Олексій Учитель розпочав зйомки «Матильди». Уже за цей політичний крок Поклонська повинна була віддати належне вчинку лауреата премії Ленінського комсомолу, але пішла своїм шляхом: вона вирішила стверджувати, що фільм містить сцени, що ображають почуття віруючих, і побачила в картині нав'язування глядачу помилкового образу святого Миколи II. Канонізували імператора після довгих суперечок тільки в 2000 році, якраз на восьмий місяць входження на престол Володимира Путіна, не як царя, але як вождя. Оскільки Поклонська напевно бачила фотографії дітей імператора, то може здогадатися, що зачав Микола Олександрович зі своєю дружиною Вікторією Алісою Оленою Луїзою Беатрисою Гессен-Дармштадтською їх природним чином – статевим шляхом.

Отже, попередні ласки, злягання і оргазм царя-батюшки, що ображають Поклонску, могли бути відомі й раніше, і свої пізнання він використовував у відносинах з балериною Матільдою Кшесинською. Якщо Поклонська не пам'ятає, як це відбувається, то 12 років тому, перед народженням її дочки, це було точно. Отже, з теоретичної точки зору, претензії до велелюбного імператора безпідставні, тим більше що й сама канонізація, враховуючи більшовицьку версію історії Росії, була не зовсім етичною – 83 роки проклинали, називали «кривавим», Поклонська виросла на спогадах батьків про те, як добрі більшовики скидали царя, а потім убили.

Протягом останніх двох років Поклонська розгорнула бурхливу діяльність, схожу на створення терористичної організації, попередньо підготувавши громадську думку. Не всі піддалися, але об'єднана мережа «Сінема парк» і «Формула кіно» вирішила відмовитися від показу фільму – «у зв'язку з неправомірними діями з боку противників» картини і погрозами на адресу керівництва мережі. Мережа налічує 74 кінотеатри, 612 залів з часткою ринку в 13,7%. 11 вересня у Владивостоці пройшов перший передпрем'єрний показ, після чого в торговий центр, де знаходиться кінотеатр, прийшло повідомлення про бомбу. У той же день повинен був відбутися показ в московському «Ілюзіоні», але його перенесли на невизначений термін. Ще в серпні активісти розіслали по кінотеатрах прохання не показувати «Матильду». Пізніше студію Олексія Учителя в Санкт-Петербурзі закидали пляшками із запальною сумішшю, а біля офісу його адвоката спалили два автомобілі, розкидавши листівки «За Матильду горіти».

Можна скільки завгодно волати до свідомості Поклонский, розповідати їй ще про одну неприємну, м'яко кажучи, історію відносин імператриці Олександри Федорівни з пройдисвітом Григорієм Распутіним, навіть можна нагадати, що цариця теж зарахована до лику святих. Але справа це марна – за 17 років путінського правління в Росії з'явилося штучне «православ'я», яке стало частиною державного апарату, з державною охороною і літаками з президентського авіазагону, з місцями в президіях і пасхальним цілуванням у всіх телевізорах країни.

Сто років тому більшовики скористалися традиціями православ'я і створили собі марксистсько-ленінську ідеологію. Путін намагається все зробити навпаки, з того ідеологічного болота знову повернути православ'я, але щоб не було ніяких патріархів на кшталт Тихона, який зрадив анафемі більшовиків. Слухняний Володимир Гундяєв любить всіх – і Сталіна, і Леніна, а Путіна любить ще більше. Тому «православ'я» в Росії виходить дивним – на рівні громадських ініціатив, зокрема тих, що виходять від неписьменних прокурорів.

Насправді, це тільки початок: у 2014 році «православне братство» під червоними прапорами з ликом Ісуса йшло на Донбас вбивати одновірців, зараз підпалює кінотеатри і автомобілі. Російська пропаганда із задоволенням розповідає про жахливих «ісламістів», називаючи їх терористами, а противників фільму «Матильда», що здійснюють підпали кінотеатрів – всього лише хуліганами. Головний редактор московської «Нової газети» Дмитро Муратов називає їх «релігійною поліцією моралі»: «Причому що морально, а що не морально, для всієї країни визначають вони. Не для себе, не для своєї поведінки, не для свого ком'юніті і кола, а для всіх нас».

Росія живе без ідеології – є вождь, гасла типу «Велика Росія», але немає ні науки, ні промисловості, ні сучасних технологій. Щоб заповнити вакуум неробства, нове російське «православ'я» покликане стати моральним маяком, який насправді перетворюється в подобу ІДІЛу, коли влада безсила йому протистояти, оскільки вона його ж і створила. Всі сто років відірвана від коренів і традицій маса сліпо вірила в одне «світле майбутнє без опіуму для народу», тепер вірить в інше – «православне». Але і тоді воно було кривавим, тепер інакше росіяни вже жити не можуть, будуть насильно змушувати людей робити те, що вони хочуть, регулюватимуть, що людям дивитися і слухати, що читати і у що їм вірити. А хто не захоче підкоритися, тому спалять автомобіль. І це поки що, а що далі – невідомість.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:29

thumb img
А ти захищаєшся? Як убезпечити свої акаунти в Facebook та інших інтернет-сервісах
LOL

Вчора, 14:38

thumb img
Заворожуюче. Знімок українця потрапив до 26 найкращих фотографій, зроблених за допомогою дрона
Геополітика

Вчора, 18:29

thumb img
Суворий бій за проросійський електорат. Навіщо Бойко і Медведчук поїхали в Москву?